Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ford, Volkswagen czy Volvo?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
32 odpowiedzi na ten temat

#1 Alkomaty.net.pl

Alkomaty.net.pl

Początkujący kierowca

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 50 postów
  • SkądWarszawa

Napisany 25.01.2010, 19:05

Dobrze wybrałeś. Volvo to solidna marka i na pewno bedziesz zadowolony,jest mało awaryjne,a silniki dynamiczne. Osiągi tez niczego sobie.
Dystrybutor Alkomatów - Alkomaty.net.pl

#2 Misiek

Misiek

FordManiak

• Moderatorzy Globalni
  • 7885 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra
  • Auto:Fiesta & Mondeo ;)

Napisany 20.01.2010, 20:25

Miejsca jest tyle ile potrzebuje choć bagaznik mógł mieć kilka litrów więcej,

w razie wielkich wakacyjnych problemów możesz rzucić trumnę na dach :)

#3 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 20.01.2010, 19:17

Dzieki wszystkim. Dzisiaj załatwiłem już wszystkie formalności i właśnie wróciłem z pierwszej oficjalnej jazdy. Narazie jestem zadowolony, mam to na co czekałem. Przyspiesza jak dla mnie bardzo dobrze, nie brakuje mu mocy, zawieszenie bardzo niskie (może tylko mi sie wydaje, boje sie o osłony), twarde ale przez to na zakretach jest jak pociąg na torach ;) wydajne ogrzewanie i klimatyzacja, w ciegu kilku chwil sie nagrzewa lub ochładza, przy radiu na desce rozdzielczej trochę skrzypi ale tam sie cos zrobi i nie bedzie ;) Dużym plusem jest audio! Fajnie gra 6 głośników + sobwoofer! Miejsca jest tyle ile potrzebuje choć bagaznik mógł mieć kilka litrów więcej, zobaczę teraz jak będzie ze spalaniem, słyszałem że jest oszczędne, dzisiaj na 40 km trasa 30% reszta miasto wyszło 7,8 litra. Zawieszenie trochę jest chałasujące ale tak podobno ma być że taka specyfika auta. Ogólnie wnętrze przyjazne dla oka, wszystko jest pod ręką. Na gorąco narazie to wszystko :)

#4 Misiek

Misiek

FordManiak

• Moderatorzy Globalni
  • 7885 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra

Napisany 16.01.2010, 23:52

Mam swoje Volvo już w swoim garażu, wygląda zaj******* ;)

:)

Fajnie, że mogliśmy pomóc.

rónież się cieszę. i:

Gratulacje

Życzę wielu mile i bezawaryjnie przejechanych kilometrów. :)

#5 BOV

BOV

• Moderatorzy Globalni
  • 5459 postów
  • SkądTrójmiasto
  • Auto:ITR

Napisany 16.01.2010, 23:05

Fajnie, że mogliśmy pomóc. Większość się pyta i potem rok srania kupić czy nie kupić. Gratulacje. :DChip tuning generalnie jest dobry, jeżeli się nie przesadza. Spalanie nie powinno znacząco wzrosnąć, a odczujesz wielką poprawę dynamiki. To polega tylko na podpięciu auta pod komputer. :D
Dodany obrazek

#6 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 16.01.2010, 22:32

Czy ktoś z was słyszał o chip tuningu? Czy to jest dobre? Trzeba robić jakieś przeróbki mechaniczne i czy to zwiększy spalanie? Mam swoje Volvo już w swoim garażu, wygląda zaj******* ;)Narazie nie mogę jeżdzić bo załatwiam opłaty. Myśle że już w poniedziałek bedzie zarejestrowany itp itd i bede mogł napisać pierwsze wrażenia z OFICJALNEJ jazdy :)

#7 Misiek

Misiek

FordManiak

• Moderatorzy Globalni
  • 7885 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra

Napisany 14.01.2010, 00:23

Czy jak będą opony o mniejszym profilu na 16 to resorowanie moze byc gorsze

będzie.

Czy jak będą R16 o mniejszym, profilu niz teraz to samochód się troche podniesie o ten 1 cal? ;)

nie, bo progil opony będzie niższy.

2000 roku więc chyba wole to młodsze.

bardzo dobre podejście.

#8 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 13.01.2010, 22:09

Czy jak będą opony o mniejszym profilu na 16 to resorowanie moze byc gorsze? Tak słyszałem że mniej gumy powoduje gorsze resorowanie. Czy jak będą R16 o mniejszym, profilu niz teraz to samochód się troche podniesie o ten 1 cal? ;)Jutro chyba kupie swój nowy używany samochód ;) Będzie to Volvo V40, ponieważ Mondeo to które było w bardzo dobrym stanie zostało kupione już a to drugie już nie jest takie dobre. Byłem z mechanikiem, który powiedzial że z dwójki Passat i V40 to drugie jest w lepszym stanie, nie widać żeby ktoś kiedyś zaglądał pod maskę. Miałem jeszcze do wyboru volvo V70 które pojawiło się przed kilkoma dniami ale z 2000 roku więc chyba wole to młodsze.

#9 BOV

BOV

• Moderatorzy Globalni
  • 5459 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisany 12.01.2010, 22:34

Jasne, tylko wtedy odpowiednio musi być opona o mniejszym profilu. Tym sposobem to możesz i 18 wsadzić.
Dodany obrazek

#10 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 12.01.2010, 22:16

Cyli mówicie że to nie jest jakaś wada, to jeszcze jedno chyba ostatnie głupie pytanie ;) Czy mogę założyć alufelgi 16 do samochodu który fabrycznie ma 15?

#11 BOV

BOV

• Moderatorzy Globalni
  • 5459 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisany 12.01.2010, 21:02

Zależy dla kogo wada...to kwestia gustu. Ja mam minimalną glebę w mondeo (jakieś 2cm niżej niż seria) i nie zdarzyło mi się nigdzie przytrzeć, chyba, że chlapaczami, które mają stosunkowo blisko do ziemi. :D
Dodany obrazek

#12 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 12.01.2010, 20:52

Hm...no z tego co widziałem to jest nisko zawieszone, może tylko ten model? Passat i Mondeo wydają się być wyżej, czy to jest wada samochodu? No może za dużo wymagam, ale jak już pytam to o wszystko ;)

#13 Misiek

Misiek

FordManiak

• Moderatorzy Globalni
  • 7885 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra

Napisany 12.01.2010, 20:31

Widze że Volvo

Volvo ogólnie nie jest specjalnie nisko zawieszone...

I jeszcze jedno ile może spalić samochód gdy stoi np. na światłach lub jak jedzie na luzie?

OKOŁO 1 litra na godzinę.

Które będzie najlepiej się spisywało w ciężkich warunkach atmosferycznych, np śnieg lód poślizg itp?

jakieś z napędem na 4 koła, ale nie popadasz w skrajność?

#14 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 12.01.2010, 20:19

Czy grzechem i głupotą będzie nie kupienie samochodu tylko dlatego że na niskie zawieszenie? jak sa takie śniegi jak teraz to moge trzeć o podłoże i nie wjade na każdy krawężnik tak jak moją Omegą. Widze że Volvo jest nisko zawieszone. Czy to jest wada? I jeszcze jedno ile może spalić samochód gdy stoi np. na światłach lub jak jedzie na luzie? Które będzie najlepiej się spisywało w ciężkich warunkach atmosferycznych, np śnieg lód poślizg itp?

#15 pawelsonx

pawelsonx

Początkujący kierowca

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Skądz nikąd

Napisany 08.01.2010, 21:15

Konkretne pytania:Wszyscy mówicie żeby się bać diesla Renault, ja jednak slyszałem że te diesle były modyfikowane przez Volvo więc chyba są lepsze niż "oryginały"?

Nie były modyfikowane ani w volvo ani w carismie (jedno i to samo) tylko że volvo, nissan i mitsubishi ma renomę i nawet jakby sie sypały to i tak powiedzą że są ok(Co do osprzętu tego silnika znajdziesz je również w innych np turbina była montowana w vag i chyba fordzie. Na forach volvo i Mitsubishi jest więcej postów z silnikiem benzynowymi niż z dieslami.

Czy dobrym pomysłem bedzie poszukać jakiegoś modelu z benzyną i włożyć gaz? Słyszałem ze przez to zywotnosc silnika drastycznie spada i obnizaja sie osiagi. Chyba nie wyjdzie taniej niz z dieslem? No i gaz zabiera bagaznik...

Będzie dobrym . Co do żywotności to bajki nie spada drastycznie jeździłem na gazie trochę w Polsce i nic się nie działo Za przykład mogę dać dewo nubirę służbowa mojego taty która zrobiła na gazie ponad 300k km.Co do osiągów w instalacjach z wtryskiem gazów nie ma prawie różnicy. Co do bagażnika to zależy gdzie jest butla jeżei w kole to drastycznie nie zabiera powierzchni.

Podobno silnik z V40 chodzi "kulturalniej" niż Passata...to opinia jakiegoś mechanika, jak to jest u Forda?

Chodzą bo nie ma co porównywać pompowtrysków które są od roku przeszłością do systemu CR. CR tak samo w fordzie i volvo chodzi ładnie i Kulturalnie.

Duża ilość miejsca nie jest mi obca poniewaz do tej pory mialem Opla Omegę, dlatego teraz chcialbym miec auto troche mniejsze. Zastanawiam się też jak jest z "zaradnoscia" tych aut. Zalezy mi zeby dobrze sobie radzily w kazdych warunkach pogodowych.

Co do warunków pogodowych to na forach jak zaczęły się mrozy wysypało się wątków z dieslami że nie odpalają wina nie ze strony silnika ale polskich stacji benzynowych które w pore nie zaopatrzyły sie w paliwo zimowe (bo jest droższe) [size=9:][ Dodano: 08-01-2010, 8:37 ][/size:]Możesz również kupić vovlo z silnikiem forda były montowane 2.0 i 1,6 chyba od 2004 roku

#16 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 08.01.2010, 20:16

Konkretne pytania:Wszyscy mówicie żeby się bać diesla Renault, ja jednak slyszałem że te diesle były modyfikowane przez Volvo więc chyba są lepsze niż "oryginały"? Widziałem też fajnego Focusa z 2005 roku ale skoro rocznik taki sam jak Mondeo to chyba nie bede bral go pod uwage bo to jednak klasa nizsza chyba niz Mondeo. Niższa znaczy gorsza? Czy dobrym pomysłem bedzie poszukać jakiegoś modelu z benzyną i włożyć gaz? Słyszałem ze przez to zywotnosc silnika drastycznie spada i obnizaja sie osiagi. Chyba nie wyjdzie taniej niz z dieslem? No i gaz zabiera bagaznik... Podobno silnik z V40 chodzi "kulturalniej" niż Passata...to opinia jakiegoś mechanika, jak to jest u Forda?Duża ilość miejsca nie jest mi obca poniewaz do tej pory mialem Opla Omegę, dlatego teraz chcialbym miec auto troche mniejsze. Zastanawiam się też jak jest z "zaradnoscia" tych aut. Zalezy mi zeby dobrze sobie radzily w kazdych warunkach pogodowych.Ile pali samochód który stoi lub jedzie na luzie?Pozdrawiam :jazda:

#17 Misiek

Misiek

FordManiak

• Moderatorzy Globalni
  • 7885 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra

Napisany 08.01.2010, 01:43

adijos_5, konkretne pytanie. Ja Ci odpowiedziałem o Fordzie, pawelsonx o Volvo.

#18 adijos_5

adijos_5

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisany 07.01.2010, 23:46

ehh...najpierw się kłócą a potem cisza. Ktoś mi może jeszcze coś doaradzić? Jakieś sugestie, bo chyba zeszliscie trochę z tematu ;)Pawelsonx obrazil niunie (Forda) Miska, ja tez bym sie zdenerwowal jakby mi ktos obrazil moj samochod! Jak dzieci naprawde.... :PAle co nieco sie dowiedzialem ;)

#19 Misiek

Misiek

FordManiak

• Moderatorzy Globalni
  • 7885 postów
  • GG:
  • SkądZielona Góra

Napisany 05.01.2010, 10:51

Więc rozkminać co z kim i kiedy nie ma sensu powinienem się teraz spytać czy ford jest bliźniaczy po osprzęcie do renaulta

naprawdę zastanawiam się, czy Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem...

#20 pawelsonx

pawelsonx

Początkujący kierowca

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Skądz nikąd

Napisany 05.01.2010, 00:51

Wikipedia? Miło, że posiłkujesz się moim dorobkiem ;)Nie rozumiesz chyba o czym piszę... TDDi był bliźniakiem DITD z Mazdy, zarówno jeśli chodzi o blok silnika jak i turbinę, różnił się osprzętem - wtryskiwaczami, pompą. Tak samo jest z TDCi z Mondeo MKIII. Ford go sobie zaadoptował i zrobił tańszą wersję z Delphi a nie Denso. To nie jest ten sam silnik co jest montowany teraz.Spokrewniony Z Mercedesem? Bo ma CR? Proszę Cię, jeżeli masz pisać takie rzeczy, to odpuść sobie.

Więc rozkminać co z kim i kiedy nie ma sensu powinienem się teraz spytać czy ford jest bliźniaczy po osprzęcie do renaulta bo tez stosuje delphi jeżeli

hm... powiedzmy. Silnik TDCi jest bliźniaczą konstrukcją mazdowskiego Diesla i tam też chodzi lepiej.

Ale nie o to chodzi chodzi o wybór auta.A myślenie stereotypami nie pomaga bo nastąpiła tak mieszanka że nie wiadomo o co biega.Chcesz kupić saaba 95 a okazuje się że spod maski zerka opel chcesz volvo a tu prawie ford chcesz opla a tam silnik fiata chcesz kupić forda ka a tu wiadomo itd.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników