Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gaz do Opel Vectra C 2.2 16V

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Cornes

Cornes

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04.07.2011, 12:14

Witam!
Zamierzam kupic Opel Vectra C 2.2 16V i zamontować do niego gaz. Czy silnik C 2.2 16V 155 KM nada się aby zamatować do niego instalacje gazową? Czy moze od instalacji gazu wybrać inny silnik opla?

#2 Lorry

Lorry

Kamikazee

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2179 postów
  • SkądKrakuff
  • Auto:Opel ZB i Vauxhall AF

Napisany 04.07.2011, 15:42

Masz na mysli silnik Z22YH. Gaz da się zamontować ale: ten silnik ma wtrysk bezpośredni czyli gdzieś co 4ta dawka paliwa to musi być benzyna by chłodzić wtryski od benzyny, a i tak nie masz gwarancji że one nie padną...
Do tego instalacja kosztuje ok. 4-5tyś zł.

Jak chcesz benzyne do gazu to weź tą starszą 2.2 147 KM ( Z22SE) ten silnik spisuje się na gazie bardzo OK :)
Najlepsiejszą filozofią życia jest Lorryzm :D

#3 SklepElektro_pl

SklepElektro_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądKatowice

Napisany 14.07.2011, 18:53

instalacja kosztuje 4-5tys? Już za 3 tysiące można wykonać solidną i dobrą instalację LPG :) trzeba tylko poszukać ;)

#4 Lorry

Lorry

Kamikazee

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2179 postów
  • SkądKrakuff
  • Auto:Opel ZB i Vauxhall AF

Napisany 15.07.2011, 13:13

Do bezpośredniego wtrysku, taaakk :huh:
Najlepsiejszą filozofią życia jest Lorryzm :D

#5 NOKIkar

NOKIkar

Kamikazee

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 postów
  • SkądGrudziądz
  • Auto:Mirage CJ1A 4g13 '03
  • Zawód:Technik pojazdów samochodowych

Napisany 22.07.2011, 18:16

Jeżeli mówimy o sekwencji to co najmniej 3-4 tyś. za dobrą instalację. Ale to nie oznacza, że wszystko będzie w porządku, jeżeli trafisz na jakiegoś papudrona, to z góry wiadomo, że będą problemy. Ja po zakupie swojej b miałem problem z gazem, auto szarpało przy przyspieszaniu, falowało na wolnych obrotach. Dobry gazownik odkrył źle zamontowany filtr gazu i na nowo wyregulował, żeby auto było i mocne i nie dużo paliło. Od 3 lat nie ma żadnych problemów, spala 10l gazu, ostatnio zatankowałem w niemczech gaz shell i na autobahnie przy ciągłej prędkości 160-170, auto spaliło nie całe 9l. Ale moje auto ma instalacje 2 gen. tzw. automatyczny, zapalam na Pb, i powyżej 2k obr. przełącza na gaz. Co do osiągów, zależne od jakości lpg i regulacji. Jeżeli mi się trafia marny gaz, to auto lubi szarpnąć i zbiera się gorzej. Ogólnie ople świetnie jeżdżą na lpg, tylko musi być dobrze zrobiona i dobrana do silnika instalacja. Wiele nowszych silników opla działa cały czas na starych instalacjach, kiedy inne marki tylko sekwencje. A z doświadczenia wiem że więcej palą i są bardziej rozbudowane.
SklepElektro_pl 3tyś. jest zależne od samochodu i silnika, taką instalacje jak moja zamontujesz już za 1500 zł, sekwencje, 2,5 wzwyż nawet do 8tyś.

Mazda_Lantis_Type_R_2_5_KLZE_by_sjacobar logo.jpg
"I ty też możesz pałować swego opla "
In progress: Polonez Caro+,  Efini Rx-7 FD3S, Mazda Rx-7 FD3S '99spec   

#6 Dabtuner

Dabtuner

Kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 11.08.2011, 19:25

Mam kilka namiarów na dobrych gazowników w cenie mniej więcej tak źle. Co do samego silnika.. W życiu nie zdecydowałbym się na jego kupno,a gaz może go dodatkowo zamulić. Nie wiem czy jest sens,chociaż spalanie potworne...
www.dabtuner.pl - wskaźniki do samochodów firmy Auto Gauge.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników