Skocz do zawartości

Zdjęcie

2 x VOLVO XC60

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#1 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?
  • Auto:ALLTRACK

Napisany 07.05.2014, 11:49

Temat powstaje 

Marka i ModelVolvo XC60 (SUV)
Silnik: D4 , 2,0 diesel , 181 km,

Skrzynia biegów :   Geartronik , automatyczna 8 biegowa
Rok Produkcji: 2014 
Wersja Wyposażenia: R-Design , Summum + kilka dodatków o których powiem później,
Elementy Wyposażeniajest bogato , więc skupię się na samych wisienkach, pomijając tematy oczywiste jak ABS i elektryczne szyby.

1) Adaptive Bixenon, działa świetnie, polecam wszystkim,

2) Felgi 20` , mimo dużych felg przekrój opony to 235/45 , więc nie ma tragedii jeśli chodzi o komfort. Auto trochę pływa podczas dynamicznej jazdy , ale to pewnie jest kwestią wysokiego punkt środkowego. 

3) Panoramiczny szyberdach , otwierany 

4) DVD w zagłówkach dla dzieciaków , też dobry temat, teraz jest spokój podczas wyjazdów,

5) lakier biała perła, fajna sprawa podczas mycia, wystarczy Karscher i po temacie. Dzieje się tak ponieważ na tym lakierze nie widać białych plamek po wodzie którą się nie wytarło do sucha.

6) Siedzenia i środek w R-Design, skórka + alcantara , jest fajnie

Okres użytkowania: Odbiór nastąpił 25.04.2014 , więc niedawno, lecz już mam 4 000 km.

Spalanie:
Jak na razie ciężko o tym mówić, komputer pokazuje 8,4 /100 l/km co jest wynikiem całkiem niezłym uwzględniając kształt auta i mój styl jazdy, choć przyznam się szczerze że XC 60 nie jest autem które rwie się do szybkiej jazdy, namawia do jazdy dostojnej. S-Max był pod tym względem zupełnie inny

Silnik:
Silnik pracuje bardzo aksamitnie,ledwo go słychać (aczkolwiek jest to pewnie i zasługa dobrego wygłuszenia auta). 180 koni to trochę  mało jak na tak duży samochód, szczególnie odczuwalne jest to podczas jazdy na autobahnie gdy musimy przyśpieszyć z 120 do 160 (lub więcej) tam auto ma wyraźne braki w mocy.

Jeśli chodzi o sprint do 100 to jest ok, jednak to chyba bardziej zasługa krótkich przełożeń 8 biegowej skrzyni oraz szybkich zmian. W tym przypadku nie ma na co narzekać. 

Zawieszenie:
Hmmm, zawieszenie , uwzględniając duże felgi, wybiera nierówności na przyzwoitym poziomie. Jeśli chodzi o jazdę szybszą to jest problem. Auto przechyla się dosyć istotnie podczas pokonywania zakrętów, czasami tył ma tendencje do pływania, jest to niezbyt przyjemne. Jedyny sposób aby tego uniknąć to jeździć wolniej , co niestety też robię , podświadomie. Podsumowując, do jazdy "normalnej" jest bardzo przyzwoicie, ale nie kupujcie tego auta jeśli chcecie jeździć agresywniej.  

Wnętrze:
Opisujesz jak wygląda, czy jest w nim sporo miejsca dla Ciebie (kierowcy) i pasażerów, czy przejrzyście rozmieszczono włączniki, jak spasowano elementy wnętrza, czy materiały są dobrej jakości. Tutaj opisz też bagażnik, czy jest duży, ustawny.

Awaryjność:
Jak na razie : BRAK   :smi1:  

Plusy
+ wygląd 

+ bogate wyposażenie ( w porównaniu do np. X3)

+ automatyczna skrzynia biegów (działa świetnie)

+ elek. sterowanie klapa bagażnika

+ podgrzewana kierownica

+ przeglądy serwisowe co 30 000 km

+ wysoka pozycja siedząca , co za tym idzie bardzo ergonomiczna pozycja siedząca

+ wykończenie środka oraz użyte materiały na bardzo wysokim poziomie , klasa premium wita 

+ auto świeżo po liftingu, więc mam pewność że przez następne 2 lata nic się nie zmieni i nie okaże się że śmigam przestarzałym brzydkim samochodem

+ DVD w zagłówkach daje mi spokój  :wub: 

+ bardzo dobre hamulce (aby się tak szybko nie zużywały jak w S-Maxie)

Minusy
- Mało miejsca (w porównaniu do S-Maxa)

- Idiotyczne sterowanie niektórymi funkcjami z typu Entertainment (opiszę później)

- Mało schowków

- Zachowanie na zakrętach podczas szybkiej jazdy

- Niedobór mocy 

- Mały bagażnik

Podsumowanie:

Rozwiązania które mi się nie podobają:

No cóż moje niezadowolenie z tego auta ogranicza się do :

1) Braku schowków, to jest dla mnie nie zrozumiałe. W aucie tego segmentu abym nie miał różnych schowków w których mógł bym pomieścić moje graty z S-Maxa. Nawet za dopłatą nie było o czym gadać, mimo że za schowek na okulary doliczyli nam 200 zł. I tak z zapasu trzech perfum które miałem w S-Maxie została jedna, z 5 par okularów przeciwsłonecznych zostały jedne. Achhhhh, abym zawsze takie problemy miał ;)

2) Sterowanie Multimedia : z racji na mocno rozbudowany system multimedialny rozumiem że nie jest to łatwe aby sterować logicznie wszystkimi funkcjami. Ale to co wymyślili Panowie z Volvo to lekka bzdura. Największy problem to zmiana funkcji (jak np stacji radiowej na inną). Jeśli np. akurat korzystamy z Nawigacji lub internetu (tak mam takowy w aucie ;) a chciał bym zmienić stacje radiową nie jestem w sposób kontrolowany tego uczynić z poziomu kierownicy. Należy przejść z Nawigacji do Radia i klawiszem przesunąć listę dostępnych stacji. Tu dochodzi do kolejnej głupoty. Nie ma możliwości aby zapamiętać jakieś 6 ulubionych stacji tak aby w sposób intuicyjny wcisnąć jeden przycisk i być pewnym że wybieramy właśnie tą a nie inną stację radiową. Przecież to takie proste. Teraz zaś muszę wyszukać stację w oparciu o opis z RDS-a który nie zawsze wskazuje w danym momencie jaka to jest stacja. Nad tym należało by jeszcze popracować.

3) DTR na dysku twardym. Jaki jełop to wymyślił. Biorąc pod uwagę że auto ma duż możliwości technicznych i technologicznych miał bym czasami ochotę doczytać jeden albo drugi temat. Jednak jest to jedynie możliwe na wyświetlaczu auta w dodatku tylko podczas postoju. Więc zamiast przeczytać sobie o ciekawych ustawieniach na kibelku muszę zamknąć się w aucie w garażu i czytać to tam.

To mnie zaskoczyło: 

1) Wyświetlacz , ma 3 tryby pracy . 

a) eko - wszystko podświetlane jest na zielono , auto pokazuje nam jak należy jechać aby było ekonomicznie i informuje zielonym E jak dobrze się spisałeś.

B) sport - wszystko na czerwono, prędkość wyświetlana jest cyfrowo a wskazówka pokazuje obroty, dodatkowo mamy wskaźnik wykorzystania mocy (jak w Veronie)

c) standard - wszystko jest na niebiesko, wskazówka pokazuje prędkość (co ciekawe, podświetla prędkość tylko w obszarze gdzie znajduje się wskazówka. Czyli jeśli jadę 110 widzę cyfry podświetlone w zakresie 90 - 130 km/h). Obroty pokazywane są za pomocą belki.

2) System multimedialny, jest bardzo rozbudowany i nie daje mi czasu aby się nudzić. Zawsze jest coś do sprawdzenia, czy to to statystyki podróży czy coś w necie. FAJNE 

Zdjęcia

9msa.jpg 

ef0x.jpg
5o48.jpg
nfoue.jpg
l1ck.jpg
nhw4.jpg
k4fc.jpg
g8cu.jpg
o7to.jpg
acsq.jpg

A tak przy okazji pokażę jeszcze nowy domek RS-a, już mi nie blokuje domowego garażu ;)

Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#2 Mariusz94

Mariusz94

V-Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa
  • Auto:25% Starlet 1.3 XLi
  • Skuter/motor:Może ??

Napisany 07.05.2014, 12:32

Volvo całkiem OK, ale ten RS  :wub: :) Volvo wyposażone dobrze, czyli postawiono na MAX komfort dla podróżujących :)

Oby sprawował się dobrze, w końcu odebrany w moje urodziny :P To może będzie ta data szczęśliwa dla tego auta haha :D  

Forum_zmniejszacz_pl_747677.jpg
Życie to sen wariata, ale jak się trochę przyprawi, to zamienia się w kolorową telewizję...

#3 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 08.05.2014, 08:18

Chmmm ,całkiem OK. No cóż doskonale cię rozumiem :D 

Jak mieszkasz w aucie to wyposażenie staje się bardzo ważne, w końcu musisz czuć się dobrze po podróży.. 

Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#4 baginski

baginski

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • SkądWarszawa
  • Auto:BMW E39
  • Zawód:wykładowca

Napisany 13.05.2014, 12:13

fajne rozwiązanie z tym wyświetlaczem dedykowanym stylowi jazdy - przemyślane :)

#5 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 16.05.2014, 12:36

Mały update:

1) Radio i jego sterowanie, okazuje się że zapisywanie stacji ulubionych w konkretnych miejscach jest możliwe , więc nie ma tragedii.

2) Spalanie: jak się jeździ spokojnie , więc trasa 90-100 km/h to pali 5,5 l/km , więc jak bym się trochę postarał to pewnie 4,7 byłoby możliwe bez problemu. Teraz średnie spalanie na poziomie 6,5 l/ 100 km , to dla mnie rewelacja. Nie używam auta delikatnie, S-Max brał średnio 9,0 , choć pewnie szybciej jeździłem z racji na charakter auta. Suma summarum jestem bardzo zadowolony. 

3) Wyświetlacz, fajny gadżet wygląda to tak:

[/URL]">http://srp93.jpg [/URL]">http://nnwp.jpg

[/URL]">http://err6.jpg

zerknijcie na zasieg na ostatnim zdjęciu  :wub:

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#6 Mariusz94

Mariusz94

V-Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa

Napisany 16.05.2014, 14:43

Zasięg imponujący :)

A te 4972.7 KM, to przebieg, czy ilość kilometrów do celu ?? Bo jeśli przebieg to sporo już narąbane od czasu odbioru :)

Życie to sen wariata, ale jak się trochę przyprawi, to zamienia się w kolorową telewizję...

#7 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 16.05.2014, 14:56

Przebieg (ilość km do celu, gdzie ja bym musiał mieć ten cel ustawiony) , dodam że już przestarzały, dziś już ok. 6 000 km padło a w sumie to dużo jeszcze nie jeździłem ;)

Najlepsze że dealer zaproponował mi przedłużenie gwarancji o 2 lata do 4 lat lub 150 tyś km  , ja na to że jak dobrze pójdzie to te 150 to w pierwsze dla lata zrobię. :)

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#8 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 04.09.2014, 21:15

Volvo się rozkręca :

[/URL]">http://X0PbwE.jpg

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#9 POLSKY

POLSKY

www.natryskowe.com

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1623 postów
  • SkądWrocław
  • Auto:Pick-up
  • Skuter/motor:V-Strom 650 ABS
  • Zawód:Polak

Napisany 08.09.2014, 14:53

Nieźle, nieźle :)

#10 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 16.09.2014, 12:39

Przyszły nowe feliunie na zimkę, :http://www.amazon.co...hart/B008FOPA2Q

Co to się narobiło, po raz pierwszy trzymałem felgę 18` i myślałem : Boże, jakie to małe

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#11 POLSKY

POLSKY

www.natryskowe.com

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1623 postów
  • SkądWrocław
  • Auto:Pick-up
  • Skuter/motor:V-Strom 650 ABS
  • Zawód:Polak

Napisany 18.09.2014, 00:09

Super wybór. Pasują idealnie :)

#12 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 26.11.2014, 08:48

0EJWjB.jpg

ach, teraz wygląda jakoś "normalnie" boże tęsknie za latem.

Nawiązując do autka, to :

- zderzaki trochę odstają i odsłaniają szczeliny 

- przedni grill się lekko zaczyna łuszczyć

autko ma już 40 000 km , i powiem tak :

- opony jeszcze z 10 000 km  wytrzymają

- klocki na połowę zużyte

- spalanie średnio na poziomie ok. 8l/100 km.

to są na prawdę pozytywne dane, w S-Maxie co 20 tyś km klocki do wymiany (serwis raz mi powiedział że to dlatego że na mokrym hamuję, obiecałem że zaprzestanę :unsure: ) , opony jak 30 tyś wytrzymały to był sukces, a pamiętam że Advany poszły jedynie 20 tyś. choć były super do jazdy.

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#13 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 07.03.2015, 19:51

No i RS odszedł do Nysy, niech się sprawuje dobrze. Wiem że mówiłem że zostanie do końca i bla, bla, bla ale trzeba podejśc do tego trzeźwo.

Auto stoi od ok 4 lat , przejechało jedynie ok 5500 km. A OV+C i AC trzeba płacić.

Nie mówiąc już o przeglądach, zupełnie zapomniałem o konieczności robienia przeglądów. 

Czas na kolejne marzenia, teraz budowa domku nr II , po tym marzy mi się ZR1 albo ZO6(7) 

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#14 Mariusz94

Mariusz94

V-Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa

Napisany 07.03.2015, 20:08

No i RS odszedł do Nysy, niech się sprawuje dobrze. Wiem że mówiłem że zostanie do końca i bla, bla, bla ale trzeba podejśc do tego trzeźwo.

Auto stoi od ok 4 lat , przejechało jedynie ok 5500 km. A OV+C i AC trzeba płacić.

Nie mówiąc już o przeglądach, zupełnie zapomniałem o konieczności robienia przeglądów. 

Czas na kolejne marzenia, teraz budowa domku nr II , po tym marzy mi się ZR1 albo ZO6(7) 

Szkoda RS'a :( No, ale cóż takie jest życie :(

I tak jak piszesz, w pewnym momencie przychodzi chwila refleksji, że pora się pozbyć, bo zwyczajnie szkoda jak stoi i się marnuje.

Ale zbudowany Domek nr 2 i i jeśli kupisz Vette, to myślę, że w pełni wynagrodzą Ci brak RS'a :)

#15 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 16.03.2015, 11:50

Jeśłi kupię Vette to będzie gitara , tyle że Plany nie zawsze się pokrywają z czynami, pożyjemy = zobaczymy.

Ale fakt jest taki że sprzedałem autko z 2 tyg temu i jak dotąd nawet tego nie odczułem, tak jak mówiłem. Bardzo rzadko go używałem; więc głowa do góry i następne targety ;) 

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#16 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 22.04.2015, 20:51

no to może mały UPDATE:

właśnie w tym tygodniu jechałem z kolegą  do Krakowa.

Była noc , właśnie udało nam się ustanowić fajny wynik do Krak (1,49 min) i chciałem wam opisać że jadąc za kimś (u mnie drugie XC60) na ok 2-5 m z stałą prędkością ok 200 km/h można zaoszczędzić ok 2.1 litra na 100 km. Tak było u mnie. 

Ciekawe. Ale bardziej istotne : śmigneliśmy do Kielc a z Kielc do (ja) Białegostoku i (kolega) Gdańska. Przed Gdańskiem kumpel drynga że coś mu Volviak do 2500 nie ciągnie.

Pojechał do Serwisu i okazuje się że (prawdopodobnie) turbinka do wymiany.

Obecnie on wrócił do domu , w trasie auto samoczynnie się naprawiło (zgasła kontrolka i silnik znów działa prawidłowo) ale i tak jutro będzie w Wrocku w Volvo.

Ja obecnie piszę to z Torunia i cieszę się że moje Volvo śmiga prawidłowo.

Dodam że autko ma teraz rok i ok 67 i 70 tyś km.

Edit: Serwis twierdzi że klocki wytrzymają do kolejnego przeglądu , czyli 90 tyś, jesli tak się stanie to będę w wielkim szoku. 

A tarcz raczej nie ruszę przez cały okres użytkowania  :P

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#17 3000gt_pany

3000gt_pany

Kamikazee

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2405 postów
  • SkądRaszyn
  • Auto:c30

Napisany 23.04.2015, 00:08

Nie chcę tu umniejszać wiedzy i umiejętności mechaników, którzy sprawdzali xc60 Twojego kumpla (i wiem, że łeb masz na karku, więc pewnie nie ma sensu tego pisać), ale dobrze by było zasięgnąć drugiej, trzeciej i kolejnych opinii. Może być jak u mnie, że niby turbina padła, a to jakiś przewód/sensor za marne grosze. Tym bardziej, że w padniętą turbinę po 70tys. to trudno uwierzyć ;) No chyba, że użytkownik wybitnie starał się ją zamordować...

#18 Mariusz94

Mariusz94

V-Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 postów
  • GG:
  • SkądWarszawa

Napisany 23.04.2015, 07:51

Ja bym stawiał prędzej na zawór sterujący doładowaniem, niż na turbinę.

No chyba, że Twój kumpel to ostry upalacz i w 70 tys. km załatwił Turbo :D

A swoją drogą to wytrzymałe heble ma ta XC60, skoro według serwisu mogą wytrzymać 90tys. km.

Godne podziwu, a nawet trochę niedowierzania :D

#19 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 24.04.2015, 13:41

Nie Turbo to raczej nie jest, w końcu auto samo się naprawiło i jak na razie śmiga bez problemów. Dziwne.

Na poniedziałek mamy termin do wymiany grila , strasznie się łuszczy, chyba odchodzi bezbarwny lakier, z 1-2 m nie jest to do zauważenia ale jak się przyglądniesz bliżej to już wygląda jak by moje autko łuszczyce miało.

Hamulce, wiem że brzmi to trochę dziwnie , sam chyba bym nie uwierzył. Ale: sam nie widziałem moich klocków, opieram się o serwis który mówił że : mój prawdopodobnie dotrwa do następnego przeglądu (a przypominam ze jest on co 30 tyś a mówił mi to po ostatnim na 60 tyś - obecnie jest 68 tyś) a kolegi może jeszcze z 10 tyś wytrzyma. I to by się zgadzało, kolega lubi bardziej komuś do dupci dolecieć kiedy ja już dawno nogę z gazu puszczam. To dało się zaobserwować w każdym wcześniejszym naszym aucie.

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#20 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4170 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 25.08.2015, 09:24

Mały UPDATE :

zrobione przeglądy na 90 tyś, efekt: moje klocki jeszcze są cool , wg. serwisu na min. 20 tyś powinny wystarczyć, ja będę je lekko traktował to i 30 tys powinny wytrzymać.

To znaczy że od nowości zrobię na nich 120 tyś. to jest szok.

W weekend zrobiłem trasę do Billund / Dania /Legoland , autko spaliło średnio 8,6 l/100 km, 99% autostrada , prędkości 130 - 190 km/h więc wynik jest ok.

Kolegi klocki do wymiany.

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników