Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dbanie o Szyby w samochodzie

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
49 odpowiedzi na ten temat

#1 zbyhu

zbyhu

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Auto:Renault

Napisany 21.01.2015, 17:46

Wiadomo jak ważnym elementem każdego samochodu są szyby. Jak o nie dbacie?? 

#2 Dabtuner

Dabtuner

Kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 29.01.2015, 14:57

Wystarczy regularnie myć tak aby nie były brudne i zakurzone,poza tym szyby nie wymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji czy używania dodatkowych środkó czystosci.

www.dabtuner.pl - wskaźniki do samochodów firmy Auto Gauge.

#3 zbyhu

zbyhu

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29.01.2015, 15:59

na innym forum polecają jakiś zabieg hydrofobizacji. Niby dzięki niemu usuwa się łatwiej brud z szyb. Prawda to??

#4 Stalone80

Stalone80

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01.02.2015, 12:12

Ja myje szyby wodą z octem i nie mama problemów z szybami.

#5 zbyhu

zbyhu

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18.03.2015, 19:21

a co taka woda z octem Ci daje??

#6 Avde_pl

Avde_pl

Zaawansowany kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25.03.2015, 11:06

W sumie to dobre pytanie bo jak do tej pory wydawało mi się,że wystarczy jedynie umyć szyby dobrym płynem i potem wszystko ładnie wytrzeć,co takiego zapewnia tutaj Ocet? Czekamy na szczegóły.

#7 Korki

Korki

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • Auto:fiat

Napisany 28.03.2015, 21:16

Hydrofobizacja, to świetny pomysł. Powłoka ta daje wprost idealna gładkość szybie. Co za tym idzie bród o wiele łatwiej schodzi. Duzym plusem jest również łatwośc usuwania lodu z szyb.

#8 Grzegorz Wróbel

Grzegorz Wróbel

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30.03.2015, 13:44

ocet wpływa tylko na to że szyby się bardziej błyszczą i nie zostają żadne smugi. Babcie i mamy też tak myją okna w domu

#9 zbyhu

zbyhu

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03.04.2015, 17:42

nie próbowałem z tym octem. :)

zastanawiam się nad tą Hydrofobizacja. Na jak długo taka powłoka starcza??

#10 Wojciech_Maslowski

Wojciech_Maslowski

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08.04.2015, 03:40

Wystarczy regularnie myć tak aby nie były brudne i zakurzone,poza tym szyby nie wymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji czy używania dodatkowych środkó czystosci.

Całkowicie się z Tobą zgadzam.

#11 dziadparyski

dziadparyski

Kamikazee

• Moderator
  • 4259 postów

Napisany 08.04.2015, 22:31

Właśnie sobie pomyślałem że kupując nowy samochód od 5 lat nie myłem w nim szyb od środka.

kochana Redakcjo pomóżcie mi!

#12 kazio

kazio

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • Auto:volkswagen
  • Zawód:rolnik

Napisany 09.04.2015, 21:51

Co z tego że dbam o szyby myjąc je dobrymi środkami jak raz jechałem po asfalcie na który wylali a w sumie to należałoby powiedzieć wysypali jaką wylewkę asfaltową z drobnych kamyczków jakby i koleś jechał ciągnikiem i pełno kamyczków trafiło na szybę i niestety szyba ucierpiała.

#13 tessargh42

tessargh42

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21.04.2015, 12:34

Wypadałoby jeszcze zadbać o czystość wycieraczek, żeby nie skrobać ziarnami piasku po szybkie jeśli są one brudne.

#14 zbyhu

zbyhu

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22.04.2015, 12:06

straszne są te renowacje drogi tymi kamyczkami które niby samochody mają ubić :/

oraz innego elementy na drodze którymi można dostać w szybę i wtedy o tragedię nie trudno. (wymiana szyby jest kosztowna)

#15 Avde_pl

Avde_pl

Zaawansowany kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 225 postów

Napisany 29.04.2015, 09:18

Zależy przede wszystkim od modelu samochodu,w tych klasy premium faktycznie wymiana szyby jest niezwykle kosztowna i sięga nawet 1 tyś zł. Co do czystych wycieraczek to również zgoda,często sami uszkadzamy szybę,szorując ziarnami piasku o szkło nawet o tym nie wiedząc.

#16 bracki

bracki

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03.05.2015, 19:19

Wystarczy wymieniać wycieraczki i w miarę regularnie myć szyby :) To pomoże w utrzymaniu ich w dobrym stanie.

#17 Galant

Galant

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • SkądPoznań
  • Auto:Mazda 6

Napisany 26.05.2015, 12:52

No to fakt, mieszkam blisko pola, więc kurz jest wszędzie i moja szyba wygląda strasznie. Pod światło widać same kreseczki od piasku :(  Nie uważam żeby do mycia potrzebne były jakieś specjalne środki, jak dla mnie to tylko chwyt marketingowy  ;)

#18 AlleStandard_pl

AlleStandard_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 36 postów
  • Auto:Skoda Fabia

Napisany 26.05.2015, 14:13

Czasem jednak faktycznie pomagają i zdają egzamin,aczkolwiek na co dzien wystarczy zwykłe mycie szyb dobrym płynem i będa zadbane,wystarczy robić to systematycznie.

www.AlleStandard.pl

#19 sylwia4012

sylwia4012

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27.05.2015, 13:15

Zauważyłam, zimą często kierowcy zasłaniają przednią szybę specjalną matą. Pewnie po części dlatego, że później jej nie skrobać , no i rzecz jasna na kondycje szyby też to ma wpływ. Mi z zimie sopel domu uszkodził szybę i miałam pękniętą. Teraz już na wszelki wypadek mam folię na takie pęknięcia https://hussar-innovations.com/ Super sprawa w zimie tez się przydaje

#20 MotoAutko_pl

MotoAutko_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28.05.2015, 12:03

To albo mata albo też specjalna folia,kosztuje dosłownie kilkanaście zł,a bardzo się przydaje podczas zimy kiedy trzyma temperaturę i na przedniej szybie nie pojawia się szron. W lato z kolei spokojnie może służyć jako mata dzięki której nasz samochód nie nagrzeje sie od środka.

1 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników