Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOLEKCJA BMW

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
319 odpowiedzi na ten temat

#1 ///MTechnik

///MTechnik

Mistrz kierownicy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów
  • Auto:BMW 330Ci
  • Zawód:Technik

Napisany 15.09.2015, 23:54

WITAM WSZYSTKICH NA FORUM.

JESTEM NOWYM CZŁONKIEM NA AMTK I CHCIAŁBYM PODZIELIĆ SIĘ SWOJĄ KOLEKCJĄ MODELI BMW. DŁUGO Z TYM ZWLEKAŁEM ALE DZIĘKI PRZYPADKOWEJ ZNAJOMOŚCI INTERNETOWEJ I SERDECZNYM SŁOWIE W KOŃCU DAŁEM SIĘ NAMÓWIĆ. PASJONUJĘ SIE TYMI AUTAMI OD DZIECIŃSTWA I KOLEKCJONUJĘ ODKĄD PAMIĘTAM. INTERESUJE MNIE SKALA 1/24 - 1/25 A TO CZEGO NIE MOŻNA ZDOBYĆ LUB WYKONAĆ W TYM ROZMIARZE STARAM SIĘ DOBIERAĆ W SKALI 1/43. NAZBIERAŁO SIĘ TEGO TROCHĘ PRZEZ PRAWIE 20 LAT I CHYBA NADSZEDŁ CZAS ABY UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. KOLEKCJA ZAWIERA PARĘ CIEKAWYCH PROJEKTÓW I JESTEM OTWARTY NA SŁOWA KRYTYKI NA ICH TEMAT. ZAZNACZAM TYLKO, ŻE NIE JESTEM ZAWODOWCEM, NIE UŻYWAM PROFESJONALNYCH NARZĘDZI, ZAJMUJĘ SIĘ TYM JEDYNIE W WOLNEJ CHWILI I TRAKTUJĘ JAKO ZABAWĘ I HOBBY Z KTÓREGO CZERPIĘ MNÓSTWO PRZYJEMNOSCI. POSTARAM SIĘ PRZEDSTAWIĆ ZAKRES PRAC PRZY DANYM MODELU I EW.OPIS MODYFIKACJI. MILE WIDZIANE WSPARCIE I POMOC W PROWADZENIU TEGO TEMATU. MAM NADZIEJĘ ŻE MODELE SIĘ SPODOBAJĄ, A JA POSTARAM SIĘ SUKCESYWNIE DODAWAĆ ZDJECIA KOLEJNYCH EGZEMPLARZY Z RACJI TEGO ŻE WCIĄŻ JEST KILKA ROZPOCZĘTYCH PROJEKTÓW I KOLEKCJA CIĄGLE SIĘ POWIĘKSZA!!!. POZDRAWIAM!

JAKO PIERWSZE PREZENTUJĘ CHYBA NOWOŚĆ GENERALNIE W TYM 'BIZNESIE' CZYLI BMW i8 OD REVELLA

1. BMW i8

-TOTALNA SERIA OD REVELLA

-DELIKATNIE OBNIŻONY

-KOLOR SCHWARZ II

-DRZWI PRZEROBIONE ABY MOŻNA BYŁO EKSPONOWAĆ MODEL OTWARTY LUB ZAMKNIETY. (INSTRUKCJA PRZEWIDUJE JEDYNIE WERSJĘ OTWARTĄ LUB ZAMKNIETĄ NA STAŁE:/ ).

DSCN9063_zpsroxzl2gq.jpg

DSCN9053_zps4lsjpfqt.jpg

DSCN9051_zpsnj7uhttd.jpg

DSCN9055_zpsuqhonv4v.jpg

DSCN9059_zpsuogvdooe.jpg

2. BMW 323i E36 TOURING ALPINA

-PRZEROBIONA BUDA ALPINA SEDAN OD REVELLA (NA TURASKA :))

-OBNIŻONY

-FELGI Z E46 Z RANTEM

-DECALSY ALPINA

-BOCZNE I TYLNA SZYBA ROBIONE RĘCZNIE

-KOLOR SCHWARZ II

DSCN8943_zpsvyaqscg6.jpg

DSCN8942_zpsk0omgkzj.jpg

DSCN8944_zpszg6tvjcz.jpg

DSCN8946_zpsnghyvsxf.jpg

3. BMW TURBO E25

KOLEJNY MODEL TO SŁYNNE I PRZEŁOMOWE BMW TURBO. AUTO Z LAT 70-TYCH I TYLE SAMO PEWNIE MA SAM MODEL OD NAKAMURY. DOŚĆ SKROMNIE WYKONANY I NIEWIELE DAŁO SIE WYWALCZYĆ PRZY JEGO WYKONANIU.

-KOLOR Hennarot

-ZMIENIONE OPONY NA MNIEJSZY PROFIL (ORYGINALNE BYŁY OGROMNE!!!)

- DELIKATNIE OBNIŻONY I POSZERZONY ROZSTAW KÓŁ

DSCN9044_zpsmv2wtf7e.jpg

DSCN9034_zpsrkeiftjs.jpg

DSCN9041_zpsaf6rscgs.jpg

#2 kashato

kashato

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 845 postów
  • GG:
  • SkądBłonie
  • Auto:A5

Napisany 16.09.2015, 09:44

Na początek proponuję przestać używać capslocka bo średnia wieku tutaj nie przekracza z pewnością 30 więc ze wzrokiem nikt nie ma problemu, a jeśli ma to użyje lupy. 

Dodatki do modeli na zamówienie!

Niskie ceny, rzadko dostępne blaszki, śrubki, linki!

T2M, Crazy modeler, Hobby Design i inne!

Pytać, chętnie doradzę, pomogę, załatwię :)

#3 reptyle

reptyle

Kamikazee

• Moderator
  • 1641 postów
  • GG:
  • SkądDL
  • Auto:Fiat Bravo/Citroen Jumper

Napisany 16.09.2015, 20:05

Na początek proponuję przestać używać capslocka bo średnia wieku tutaj nie przekracza z pewnością 30 więc ze wzrokiem nikt nie ma problemu, a jeśli ma to użyje lupy. 

-_- To samo bym rzekł.

Witam na forum!

A co do modeli, to ładnie czysto posklejane. Na pewno nie sklejasz modeli od wczoraj :) W i8 oraz w e36 brakuje mi polerki, jak w e36 jeszcze tak nie widać to w i8 już skórka zaczyna być mocno widoczna.Przed robieniem zdjęć, jak ściągasz je z półki to weź je delikatnie szmatką przetrzyj z kurzu, w szczególności szyby bo modele strasznie na tym tracą.

Tablice rejestracyjne 1/43 1/24 1/18
https://www.facebook.com/GratFactory
Felgi i akcesoria http://s1313.photobu...i?sort=6&page=1

#4 Dyzio1988

Dyzio1988

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 777 postów
  • GG:
  • SkądKraków
  • Auto:BMW 325i
  • Zawód:Technik Kombinatronik

Napisany 16.09.2015, 20:25

W końcu dałeś się namówić i znalazłeś czas żeby pokazać kolekcję :)

#5 ///MTechnik

///MTechnik

Mistrz kierownicy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Napisany 21.09.2015, 00:46

No witam!

Cześć Dyzio! Tak,tak to właśnie dzięki tobie znalazłem się tutaj:) Wreszcie się udało i postaram się sukcesywnie dodawać kolejne modele. Czekam na Twoje skończone e34:)

Co do poprzedników to fakt, mam parę modeli na koncie ale niestety nie mam zbyt wiele czasu na ich dopieszczanie, staram się jak mogę za każdym razem, ale polerka to już dla mnie wyższa szkoła jazdy. Nigdy tego nie robiłem bo bałem się że lakier jest zbyt miękki aby na nim tak 'inwazyjnie' pracować. Na niektórych widać to bardziej a na niektórych mniej, ocenicie sami. Najważniejsze że uważam model za skończony kiedy efekt końcowy jest dla mnie satysfakcjonujący i wiem że już nic lepiej bym nie zrobił.

dziękuję za odpowiedzi i zapraszam do oglądania kolejnych modeli z kolekcji.

Numer 4 to kultowe juz ///M5 e39. Model został uratowany przeze mnie. Bazą był Minichamps (PMA) którego dostałem od bardzo dobrego przyjaciela w prezencie. W modelu nie było kół, lamp, lusterek, był źle pomalowany na czarno i ogólnie w kiepskim stanie. Przy jego tworzeniu dałem 100% moich możliwości...

4. BMW e39 ///M5 Alpinweiss

- Przedni zderzak Mpakiet

- Dyfuzor tylnego zderzaka wraz z czterema końcówkami BlackChrom

- Dorobione wszystkie lampy, przednie wzorowane na wersji polift,

- Białe kierunki

- Dach czarny mat

- Obniżony i poszerzone nadkola

- Koła BBS LM 20'' z czarnymi rotorami i chromowanym rantem

- Silnik S62B50 z BMW Z8

- Wnętrze z wersji UK, kierownica Mpakiet

- Bursztynowe wskaźniki i przyciski

- Belgijskie Blachy

- Lusterka M5

- Lotka na tylnej klapie, czarna nera...

DSCN9103_zpsswxwctl1.jpg

DSCN9102_zpsmfk1dckz.jpg

DSCN9104_zpsmjk3cs41.jpg

DSCN9113_zpszxdtkw4r.jpg

Kolejny model to nic nadzwyczajnego jak tylko X5 od MotorMax. Wybrałem ten model nad Maisto i Bburgo z racji otwieranych wszystkich elementów i ładnej kolorystyki.

5. BMW e53 X5 4,4i Dunkelblau

- Delikatnie obniżony

- Felgi z modelu X3

- Poprawione szczegóły (lampy,wnętrze, komora silnika)

DSCN8925_zpst230yd6a.jpg

DSCN8929_zpsw9g14viw.jpg

DSCN8928_zpsrzlxg2z5.jpg

#6 reptyle

reptyle

Kamikazee

• Moderator
  • 1641 postów
  • GG:
  • SkądDL
  • Auto:Fiat Bravo/Citroen Jumper

Napisany 21.09.2015, 20:10

Co do fotek to załuż sobie konto na Photobuckecie. Wrzucasz fotki a poźniej tylko wklejasz linki na forum.
Bardzo mi się podoba ta twoja e39. Kup sobie bardzo malutki pędzelek do szczegółów albo przed malowanie walnij sobie browarka żeby te uszczelki nie były tak poszarpane
A ta X5 to wykonaniem jest kiepska, mam taką samą i jedyny nej plus to to źe ma wszystko otwierane. Lampy z tyłu to porażka, silnik jakoś tak strasznie nisko. No i sam plastik we wnętrzu taki kiszkowaty. Z przednich lamp usuń bolce to lampy bedą jeszcze ładniejsze. A tylne będziesz poprawiał?

Tablice rejestracyjne 1/43 1/24 1/18
https://www.facebook.com/GratFactory
Felgi i akcesoria http://s1313.photobu...i?sort=6&page=1

#7 Dyzio1988

Dyzio1988

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 777 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisany 21.09.2015, 21:02

reptyle poczekaj aż zobaczysz gościa e28 w skali 1/24 :)

#8 Sebas

Sebas

Kamikazee

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4361 postów
  • SkądHalinów
  • Auto:E46 Cabrio

Napisany 23.09.2015, 00:11

Ciekawa dość ta e39 mimo błędów takie jak listwy. Szkoda, że zderzak z e46 M3 ale nie rzuca się to w oczy dla kogoś kto się nie zna ;)

#9 ///MTechnik

///MTechnik

Mistrz kierownicy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Napisany 24.09.2015, 01:22

Dzięki chłopaki za pomoc i uwagi. Pędzelki mam chyba spoko, dobrze mi się nimi pracuje, piwerko też czasem jest grubo gęsto i nie tylko :) Fakt, listewki w e39 wyszły nie za bogato, ale problem chyba tkwił że miałem wtedy resztki tamiya enamel bo skończyła mi się akrylowa i pospieszyłem się z wykończeniem ale nie mogłem się po prostu doczekać, wyszło jak wyszło, generalnie na żywo nie jest źle. Brawo Sebas, zderzak jest faktycznie od e46, oczywiście odpowiednio poszerzony i dopasowany ale to jedyna opcja jaką brałem pod uwagę, i rzeczywiście - nie rzuca się to bardzo w oczy:)

Co do X5 to najlepszym rozwiązaniem była by hybryda z przodem od maisto i tyłem od welly:) przeszło mi to przez myśl zanim zakupiłem ten egzemplarz i faktycznie, jakość jest słaba, silnik był nisko ale ja go podniosłem tyle ile się dało, świateł już nie będę ruszał, generalnie jest ok, wolę poświęcić czas na kolejne projekty, ostatnio wziąłem się za model e3:)

A na koniec na specjalne życzenie Dyzia jeden z moich ulubionych modeli czyli e28. Takim autem jeździłem w latach 2001-2005 i pomysł był aby odwzorować dokładnie taki samochód. W trakcie postanowiłem pójść troszeczkę dalej i wyszło ///M5 Alpina... model bazowy to oczywiście Polistil 1/25 i niestety z niego pochodzi deska i elementy wnętrza.

6. BMW e28 ///M5 Alpina

- Przednia maska przerobiona na otwieranie 'do góry'

- Zderzaki i lusterka od e21 Alpina

- Grill i nerka wykonane od podstaw

- Dokładka pod zderzakiem e21 Alpina

- Kierunkowskazy i halogeny dorobione od podstaw

- Lotka na tylnej klapie

- Kierownica ///MTechnic

- Fotele Recaro Sportsitze

- Zegary z e34

- Felgi Alpina, obniżone zawieszenie

- Cały wydech od 635 CSi

- Tylne lampy od 850i odpowiednio dopasowane, przednie od e21

- Silnik S50B30 z M3 Bburago

- kolor Shwarz II, Shadowline

- Pasy na karoserii Alpina

DSCN9005_zpssqjrldkj.jpg

DSCN9002_zpsy4fcm1um.jpg

DSCN9008_zpswoyjodia.jpg

DSCN9010_zpsohzg6puf.jpg

#10 Fred

Fred

Głównodowodzący zalewacz odlewacz Vag Scale Cars

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2596 postów
  • SkądWieniec

Napisany 24.09.2015, 16:06

Mimo drobnych wad i niedoróbek, wielki + za to że robisz coś czego nikt chyba wcześniej się nie podjął jak np. to e28  ;)

na8.gif

#11 Jamnik

Jamnik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1873 postów
  • GG:
  • SkądGołuchów
  • Auto:'84 e30

Napisany 26.09.2015, 20:20

ŁOO, E28 ROBI GNÓJ, MEGA PROPS, NIE WPADŁBYM ZEBY TAK POKOMBINOWAC Z ELEMENTAMI OD INNYCH KANTÓW :D szkoda tylko ze wnetrze od e12 zostawiles

a co do touringa to myslalem ze jestem jedyny :v

#12 Dyzio1988

Dyzio1988

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 777 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisany 27.09.2015, 11:01

do e12 ciężko byłoby zmieścić jakieś inne wnętrze bo ona jest 1:25 lub nawet 1:26 i wnętrze wyglądało by klocowato, bynajmniej moim zdaniem.

#13 Albin

Albin

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 776 postów
  • SkądOlsztyn
  • Auto:318is

Napisany 27.09.2015, 12:37

E39 jest piękne. Co do listw to kup sobie taśmę maskującą bo z ręki to nigdy nie będzie dobrze wyglądało. Reszta modeli też ładnie złożona tylko cholernie boli ta skórka pomarańczy.  :( 

instagram.com/albinekk_

#14 Jamnik

Jamnik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1873 postów
  • GG:
  • SkądGołuchów
  • Auto:'84 e30

Napisany 27.09.2015, 16:11

No ale deske chociaz mogl pokombinowac, w e28 jest prosta jak wiadomo co :)

#15 Dyzio1988

Dyzio1988

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 777 postów
  • GG:
  • SkądKraków

Napisany 27.09.2015, 17:16

No ale deske chociaz mogl pokombinowac, w e28 jest prosta jak wiadomo co :)

Prosta jak włos Mongoła :)

#16 ///MTechnik

///MTechnik

Mistrz kierownicy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Napisany 28.09.2015, 00:40

Witam ponownie.

Dziękuje wszystkim za słowa krytyki. Cieszę się że mimo błędów jakie popełniam Bawary się podobają. Też wolałbym środek w e28 bardziej naturalny ale nie mam pomysłu jak go wykonać.  Jest on dość charakterystyczny i niepowtarzalny że ciężko dobrać jakieś graty aby go poprawić. Dyzio ma racje, model na tle innych jest znacząco mniejszy i trudno będzie coś pokombinować. Temat myślę jest otwarty, model jest 'rozbieralny' i jeśli nadarzy się okazja to na pewno go poprawię.

Jamnik myślę ze ani ty ani ja nie jesteśmy pierwszymi ani ostatnimi, tylko nie posiadamy takiej wiedzy...w przyszłości zaprezentuję e34 w turasie i e30 jeśli uda mi się wreszcie skończyć :)

Przepraszam raz jeszcze wszystkich za poszarpane listwy, i skórkę na lakierze. Prezentowane modele mają parę lat i wtedy nie miałem jeszcze pojęcia że to taki kłopot. Myślę że problem został z czasem wyeliminowany, więc ocenicie sami na kolejnych modelach. Przypominam tylko że tematem jest zaprezentowanie kolekcji a nie stopień profesjonalizmu ich wykonania. Dziękuję raz jeszcze za podpowiedzi i słowa krytyki.

Kolejne auto to BMW e34 od Schaback'a powstał ok 7 lat temu.

7. BMW e34 535i Alpina B10

- Kolor  Dolphin Grau

- Felgi Alpina

- Lampy Black Hella

- Dymione kierunki przód i tył

- Obniżony

- Shadowline

- Wydech z alu rurki

- Szare wnętrze + automat + broszurka na tylnej półce

- Pasy Alpina na karoserii i przedniej dokładce

- Spryskiwacze lamp

- Czarna nerka

DSCN8932_zpsx1lg5jkf.jpg

DSCN8936_zpsgza91nrl.jpg

DSCN8939_zpsotkfziiu.jpg

Kolejny egzemplarz to znów chyba udana próba reanimacji. Model M635CSi dotarł do mnie jako złom. Był sklejony bez malowania, brudny, z połamanymi szybami, słupkami, zaciekami z kleju itd. Pierwsza wersja była jako ori Tamiya w bieli ale jako że mam drugie 6 Hartge w bieli i wpadły mi w ręce piękne felgi od Schnitzera oto co powstało.

8. BMW e24 ///M635CSi AcSchnitzer  S6

- Kolor Frozen Silber (mat)

- Dorobione brakujące elementy jak szyby i inne drobiazgi.

- Pakiet MTechnic z modelu Fujimi

- Felgi Schnitzer "17 dwuczesciowe alu z polerowanym rantem, rotory w kolorze nadwozia.

- Opony ori metryczne TRX

- Emblematy i pasy AcSchnitzer

- Holenderskie Blachy

- Shadowline

DSCN8955_zpsz9ubm1cr.jpg

DSCN8953_zpssazjgntr.jpg

DSCN8949_zpsvv3nqzzt.jpg

Następne autko to piękne coupe e9. Szkoda że pochodzi z lat 70 i jest kiepsko wykonany ale to tylko Bburago. Mi udało się z tego modelu wycisnąć jak niżej...

9. BMW e9 3.0 CSi

- Kolor ori 'jakis' Blau ;)

- Obniżony + felunek BBS RS

- Detale wnętrza, zewnętrza i pod maską

- Wydech pośrodku

- Halogeny pod zderzakiem

- Stare niemieckie blachy i napisy na szybach...

DSCN8966_zpskzsjfxrg.jpg

DSCN8963_zpsrslojrts.jpg

DSCN8962_zpsuowpeh11.jpg

Następne auto jest dość szczególne dla mnie. Jest to kolejna próba odwzorowania rzeczywistości. Mianowicie e36 328i AcScnitzer replika. Takim autem jezdziłem przez 2 lata od 2009-2010 i chciałem go po sprzedaży zachować jako egzemplarz wsród pozostałych w kolekcji na półce. Jako model bazowy posłużyło popularne Schuco M3 jako że posiadało M pakiet i idealnie nadawało sie na dawcę....

10. BMW e36 328i Coupe AcSchniter S3 3.0 Replika

- Kolor Schwarz II

- Obniżony + felgi Alu AcSchnitzer "17 dwuczęściowe z grafitowymi rotorami i polerowanym rantem (przód 8 tył 9 cali)

- Soczewki + HID ;P

- Vadery, czarne papy

- Dorobione Halogeny, dymione kierunki

- Końcówka wydechu AcS

- Pasy i emblematy AcS

- Silnik M52B28 + stożek + zmodyfikowana cała komora silnika

- Adekwatne blachy :)

ps. przepraszam za 'skórkę' na lakierze :/

DSCN8972_zpsujjnjtba.jpg

DSCN8975_zpsyhegscse.jpg

DSCN8981_zpsvgvgvk0d.jpg

Na koniec moich dzisiejszych wypocin ciekawostka. E38 w polifcie. Pomysł szybki i jednodniowy na bazie 740i PMA Minichamps. Model sam w sobie jest pięknie wykonany jak na swoje lata i w 100% satysfakcjonuje mnie w serii. Jako że jest to moje drugie e38 postanowiłem zmienić przód zamiast np.kupić NEO 1/43. W realu model rożni się praktycznie tylko kształtem przednch lamp, zderzaki są takie same wiec zabieg jest dość prosty. Wyszło tak...

11. BMW e38 740i SWB FL

- Kolor Diamant Schwarz

- Obniżony + koła od 750iL

- Końcówki wydechu wypuszczone pod zderzakiem

- Przerobione lampy przednie + białe kierunki

- uzupełnione ubytki lakieru (model dotarł poobijany i wybrakowany)

- Dorobione lusterka z e39

DSCN9011_zpsw237hpe6.jpg

DSCN9021_zpsfar7zi07.jpg

DSCN9022_zps5vnofd0d.jpg

#17 ///MTechnik

///MTechnik

Mistrz kierownicy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Napisany 02.10.2015, 00:15

Drodzy Panowie kolejny model to uratowana od śmierci wyścigowa wersja 635 Tamiya. Model zakupiłem jako złom, brakowało kierunkowskazów, lusterek, był brzydko sklejony i pomalowany na czarny mat. Po drobnych przygodach z lakierowaniem udało mi się go uratować i powstała wersja z australijskiej serii wyścigowej ATCC...

12. BMW e24 635 CSi ATCC JPS

- Kolor Schwarz II

- dorobione lusterka, kierunkowskazy, lampy przednie...

- Kalki JPS z serii ATCC dedykowane do modelu 6

- Dodane dodatkowe niestandardowe drobne kalki na opony, szyby itd...

- Spinki na masce, wyłącznik bezpieczeństwa

- Antena lub jej brak...

DSCN9066_zpsa0hwervx.jpg

DSCN9068_zpsqhgqrvyd.jpg

DSCN9075_zpsdoj8ur3g.jpg

Chciałbym przy okazji zaprezentować modele F1, nie wiem czy jest ktoś ich zwolennikiem ale są one częścią kolekcji i jak by nie patrzeć to prawdziwe BMW zaprojektowane i stworzone do wygrywania przez inżynierów z działu Motorsport tych samych, którzy pracują nad wersjami drogowymi. Kolejny model wpadł mi w ręce parę ładnych lat temu i długo zwlekałem z jego przekształceniem. W serii był po prostu brzydki i w złych kolorach. Chciałem dokupić kalki pasujące do tego modelu ale nie udało mi się ich zdobyć w skali 1/24 więc postanowiłem uratować to co pozostanie po ich usunięciu. Z racji, że są to najzwyklejsze naklejki plan był aby je nakleić ponownie na polakierowaną karoserię. Niestety okazało się że po 20 latach cały klej został na modelu a naklejki odeszły luzem. Zdecydowałem się na dość nietypową technikę mianowicie postanowiłem nałożyć usunięte i wyczyszczone naklejki na świeżo pomalowaną karoserię. Nie miałem w tym momencie nic do stracenia. Naklejki były wirtualnie 'bezużyteczne'... Efekt końcowy przeszedł moje oczekiwania, brakujące pasy i elemenyy domalowałem z ręki..... Model MIRA 1/25

13. BMW Brabham BT54 1985

- Nowy lakier granatowy metallic

- Naklejki nałożone bezpośrednio po malowaniu

- Felgi zmienione na koła z epoki + głęboki rant z tyłu

- Dorobiony wydech i tylne światło

- Usunięte lusterka i dorobione nowe we właściwym miejscu

- Pasy bezpieczeństwa + nowa kiera

DSCN9082_zpst40cyakj.jpg

DSCN9081_zpsuizqckdf.jpg

DSCN9078_zps1pjuivpv.jpg

Idąc za ciosem kolejne F1. Brabham od Bburago, model który zawsze mi się podobał. Jest to praktycznie seria dowaloryzowana, główną zmianą są wszystkie białe elementy pomalowane z ręki gdyż fabryczne naklejki były zbyt blade i prześwitywał przez nie kolor karoserii co wyglądało dość tandetnie..

14. BMW Brabham BT52 1983

- Pomalowane od nowa białe pasy

- Felgi czarny mat

- Pasy bezpieczeństwa

- Dorobione lusterka

DSCN9096_zps1uqfp6zo.jpg

DSCN9092_zpsepfiixry.jpg

DSCN9094_zpsowhaqsbr.jpg

Na koniec dzisiejszego wieczoru BMW 730 od Mebetoys/Hotwheels 1/24. Model kupiony jako złom, bez kół. Postanowiłem przerobić go na wersję z Turbo

15. BMW e23 745i

- Kolor Dolphin Grau

- Felgi BBS RS ''16 z BMW M3 e30

- Nowe lampy przednie

- Nowa nerka czarny mat

- Halogeny

- Lusterka od e21

- Spoiler + dokładka pod tylnym zderzakiem od 635 Tamiya

- Kierownica 635 BBurago

- Automat od e36

- Poprawiona komora silnika

- Motor przerobiony na M30B34 + Turbina KKK

- Wydech z 635 CSi

- Emblematy ///M

- Shadowline

DSCN9115_zpslfsgm1dl.jpg

DSCN9122_zpsfr6oftjw.jpg

DSCN9127_zpsukrpk9wl.jpg

Pozdrawiam, dobranoc :)

#18 Sebas

Sebas

Kamikazee

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4361 postów
  • SkądHalinów

Napisany 03.10.2015, 01:42

Przy takich projektach nie chce mi się szukać błędów w wykonaniu. Naprawdę podziwiam ;)

#19 ///MTechnik

///MTechnik

Mistrz kierownicy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 438 postów

Napisany 07.10.2015, 01:04

Kolejne auto to bardzo fajny model e21 od Revella. Skala 1/25 wersja USA silnik Turbo.

16. BMW e21 320i USA TURBO

- Kolor Fjord Blau

- Obniżony

- Felgi z BMW X5 + opony Bburago dopasowane profilem do felg

- Pasy Motorsport

- Białe zegary

- Czarna nerka

DSCN9142_zps7wkiv92x.jpg

DSCN9137_zps2yinimor.jpg

DSCN9146_zps5gsu3ctc.jpg

Idąc za ciosem, kolejna 21-ka od Quattroroute. Włosi stanęli na wysokości zadania i ten metalowy model jest bardzo ładnie wykonany. Zmieniłem jedynie 'ciapy'. Wyróżnia się pojedyńcza lampą i otwieranymi wszystkimi elementami nadwozia.

17. BMW e21 318i

- Kolor Sepiabraun

- Obniżony

- Felgi Z Mitsubishi Starion + opony slicki

- Emblemat 320i fototrawiony

DSCN9157_zpsa2tihkrv.jpg

DSCN9155_zpsbs551qwt.jpg

DSCN9150_zpsozgmrnan.jpg

Następne w kolekcji to e87 czyli jedynka w 5-ciu furtkach od Schuco. O ile auto na żywo niezbyt ciekawe o tyle model na wysokim poziomie. dopracowane zostały jedynie detale.

18. BMW e87 118i

- Obniżony

- Ulepszone detale wnętrza

- Czarna lampa jak w wersji poliftowej

- Kolor Arctic silver (chyba)

DSCN9286_zpstrqmqttv.jpg

DSCN9283_zpsue4kt0px.jpg

DSCN9274_zpscwyokjpz.jpg

Na koniec klasyka Polistil 525. Model jak na swoje czasy chyba wyprzedzał epokę, na jego bazie stworzyłem wcześniej pokazane e28. Niestety nie brakuje mu wad, jest mały w stosunku do 1/24 troszeczkę są zaburzone kształty zderzaki i proporcje ale ogólnie jest pozytywny. Ja chciałem zachować maximum oryginalności a poprawić maximum co się da. Uwielbiam go za prawidłowo otwierająca się maskę ( do góry a potem do przodu ), nienawidzę za sterczące na środku drzwi wielkie lusterko :)

19. BMW e12 525 (gaźnik - stąd brak 'i')

- Kolor Bikayablau ;) oryginalny lakier

- Pomalowane listwy i uszczelki, poprawione zderzaki

- Zmienione wycieraczki

- Delikatnie obniżony + felgi z modelu e21

- Środek pomalowany na niebieski (efekt Royalblue leather)

- Kierownica 'trapez' + hamulec ręczny

- Wskaźniki w bursztynowym kolorze

- Poprawione lampy tylne

- Całkowicie przerobiony przedni pas : usunąłem emblemat ze złej strony grilla na właściwą w postaci metalowego znaczka, troszkę za duży ale i tak wygląda to lepiej niż fabryka, usunięte stare lampy, wywiercone nowe otwory pod klosze od e30, poprawiona nerka, 'chrom' kierunkowskazy wycięte ze zderzaka i wstawione nowe dorobione z przezroczystego plastiku, oczywiście w kolorze amber, usunięte halogeny....

DSCN9268_zpsgilcwcu4.jpg

DSCN9255_zpsczfm5ijh.jpg

DSCN9256_zpsnoitbkgd.jpg

Chłopaki nie wiem czy jesteście zainteresowani abym dalej dodawał kolejne modele? Postaram się następnym razem pokazać coś ciekawego:) a tymczasem miłej nocy życzę wszystkim....

#20 Sebas

Sebas

Kamikazee

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4361 postów
  • SkądHalinów

Napisany 07.10.2015, 17:39

Kolejne auto to bardzo fajny model e21 od Revella. Skala 1/25 wersja USA silnik Turbo.

16. BMW e21 320i USA TURBO

- Kolor Fjord Blau

- Obniżony

- Felgi z BMW X5 + opony Bburago dopasowane profilem do felg

- Pasy Motorsport

- Białe zegary

- Czarna nerka

http://s1039.photobu...kiv92x.jpg.html

Idąc za ciosem, kolejna 21-ka od Quattroroute. Włosi stanęli na wysokości zadania i ten metalowy model jest bardzo ładnie wykonany. Zmieniłem jedynie 'ciapy'. Wyróżnia się pojedyńcza lampą i otwieranymi wszystkimi elementami nadwozia.

17. BMW e21 318i

- Kolor Sepiabraun

- Obniżony

- Felgi Z Mitsubishi Starion + opony slicki

- Emblemat 320i fototrawiony

http://s1039.photobu...551qwt.jpg.html

Następne w kolekcji to e87 czyli jedynka w 5-ciu furtkach od Schuco. O ile auto na żywo niezbyt ciekawe o tyle model na wysokim poziomie. dopracowane zostały jedynie detale.

18. BMW e87 118i

- Obniżony

- Ulepszone detale wnętrza

- Czarna lampa jak w wersji poliftowej

- Kolor Arctic silver (chyba)

http://s1039.photobu...qmqttv.jpg.html

Na koniec klasyka Polistil 525. Model jak na swoje czasy chyba wyprzedzał epokę, na jego bazie stworzyłem wcześniej pokazane e28. Niestety nie brakuje mu wad, jest mały w stosunku do 1/24 troszeczkę są zaburzone kształty zderzaki i proporcje ale ogólnie jest pozytywny. Ja chciałem zachować maximum oryginalności a poprawić maximum co się da. Uwielbiam go za prawidłowo otwierająca się maskę ( do góry a potem do przodu ), nienawidzę za sterczące na środku drzwi wielkie lusterko :)

19. BMW e12 525 (gaźnik - stad brak 'i')

- Kolor Bikayablau ;) oryginalny lakier

- Pomalowane listwy i uszczelki, poprawione zderzaki

- Zmienione wycieraczki

- Delikatnie obniżony + felgi z modelu e21

- Środek pomalowany na niebieski (efekt Royalblue leather)

- Kierownica 'trapez' + hamulec ręczny

- Wskaźniki w bursztynowym kolorze

- Poprawione lampy tylne

- Całkowicie przerobiony przedni pas : usunąłem emblemat ze złej strony grilla na właściwą w postaci metalowego znaczka, troszkę za duży ale i tak wygląda to lepiej niż fabryka, usunięte stare lampy, wywiercone nowe otwory pod klosze od e30, poprawiona nerka, 'chrom' kierunkowskazy wycięte ze zderzaka i wstawione nowe dorobione z przezroczystego plastiku, oczywiście w kolorze amber, usunięte halogeny....

http://s1039.photobu...itbkgd.jpg.html

Chłopaki nie wiem czy jesteście zainteresowani abym dalej dodawał kolejne modele? Postaram się następnym razem pokazać coś ciekawego:) a tymczasem miłej nocy życzę wszystkim....

Jesteśmy jesteśmy. Cały czas przeglądam z zazdrością ;)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników