Skocz do zawartości

Zdjęcie

[WIP] ///MTechnik

BMW 1:24

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
278 odpowiedzi na ten temat

#1 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 14.07.2016, 01:01

Witam wszystkich!! Zakładam z przyjemnością długo obiecywanego WIP'a. Nie będę się rozpisywał, wiadomo o co chodzi.

Zacznę może od tego co się u mnie aktualnie robi:

e30 Touring

24dne6d.jpg[/URL]

na dzień dzisiejszy wygląda to tak

sfdyy1.jpg

no i oczywiście prezentowana już w 'KOLEKCJI' replika mojej e46

10znzwx.jpg

a stan obecny to wiadomo....

2hn1jr5.jpg

Startuję natomiast z obiecywanym 8 CSi

Plan jest 'prosty' - zbliżyć się jak najbardziej do tego :wub:

21njpsi.jpg

Tak więc dawca zakupiony w ogólnym stanie dobrym za 10 ojro z Holandii, wszystkie elementy na miejscu, pęknięta tylna szyba, pogięte osie, brak kierownicy - 1/24 Schabak

k2ya0h.jpg

35coev8.jpg

t0ma37.jpg

9tl45z.jpg

8zi5o2.jpg

Wszyscy chyba wiedzą jakie są wady tego modelu wiec postaram się zrobić:

Dokładka/nosek CSi z przodu, chyba najbardziej charakterystyczny i najtrudniejszy element

Dyfuzor CSi tylnego zderzaka

Lusterka CSi

Poprawić fotele zwłaszcza zagłówki, ogólnie wnętrze, kierownicę

Felgi

Wkłady lamp, plus lampy w zderzaku i z tyłu

Kolor wiadomo j.w

Poprawić komorę silnika

Model rozebrany do gołego

25ulfuw.jpg

142vdef.jpg

musiałem przewiercić otwory żeby usunąć emblematy

rlgw39.jpg

2yzndyf.jpg

no i postanowiłem właśnie że dorobię 'kuperek' :smi1:

2je49di.jpg

9sq70y.jpg

16m3k8p.jpg

przymiarka na aucie

w20tgk.jpg

w międzyczasie jak schnie sobie szpachlówka odlałem lusterka i zrobiłem dyfuzor ze styrenu

11l7rqr.jpg

4sbgu8.jpg

Ducktaila już skończyłem jakiś czas temu, z początku był zbyt duży, ale trochę go doszlifowałem i już fajnie się komponuje z linią nadwozia :)

148d8uc.jpg

29m67om.jpg

zamienione lusterka

rwqbmd.jpg

no i widok od tyłu - nowe lusterka, gotowa klapa i dyfuzor

2eobewh.jpg

zabrałem się za wnętrze. Ogólnie jest ok, wiadomo zagłówki są do poprawy bo odlane w całość z fotelami no i dziury zamiast plecków. Spasowanie jest słabe ale można doszlifować wszystko no i muszę dorobić jeszcze gałe zmiany biegów i kierownice

a tak po przeróbkach, nowe zagłówki, plecki foteli i dołożyłem jeszcze zestaw pedałów ale niestety miałem tylko od automata :wacko:

2cht5x4.jpg

2lcah3a.jpg

2uqivww.jpg

nyadfp.jpg

dokończyłem dyfuzor - doszlifowany i dopasowany

2cgzzv6.jpg

No i ostatnio zacząłem zabawę z przednim noskiem. Na początku z paska styrenu dokleiłem fartuch żeby złapać proporcje, potem go szlifowałem żeby nabrał obłego kształtu

t4xrvo.jpg

175ym8.jpg

no i jak już nadałem mu kształtu to usztywniłem to wszystko od spodu żeby mi się nie rozjechało jak wytnę dziurę na 'łapacza' powietrza. Potem zrobilem przetłoczenia z cieniutkich pasków styrenu i dorobiłem 'lip' z grubego paska...

2njvpfd.jpg

dorobiłem jeszcze tą mała listewkę pod nerkami dlatego są założone kierunki/halogeny żebym mógł złapać symetrie

r05yd4.jpg

a9u4px.jpg

Aktualnie to wszystko jest już pięknie doszlifowane i psiknięte kontrolnie w podkładzie. Niebawem dorzucę kolejne foty z budowy a tymczasem czekam na opinie i ew. podpowiedzi...

#2 Albin

Albin
  • Użytkownicy
  • 782 postów

Napisany 14.07.2016, 09:26

Od dawna czekałem na Twojego WIPa - profi robota! ;) Nie zmywasz oryginalnego lakieru przed rozpoczęciem pracy?

Edit: Zauważyłem, że w touringu chyba klamki są zbyt masywne.

instagram.com/albinekk_

#3 Dyzio1988

Dyzio1988
  • Użytkownicy
  • 839 postów

Napisany 14.07.2016, 16:45

Ciekawe jak wykombinujesz felgi :)

#4 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 14.07.2016, 23:09

Od dawna czekałem na Twojego WIPa - profi robota! ;) Nie zmywasz oryginalnego lakieru przed rozpoczęciem pracy?

Edit: Zauważyłem, że w touringu chyba klamki są zbyt masywne.

Oj już nie od tak dawna, jestem dopiero 10 miesięcy na forum ;) dzięki!!

Tak jak widać na e46  ściągam kolor jeśli jest tragedia. Na tym 8 z czystego braku czasu nie chce mi się ale oczywiście będzie zmatowiony papierem więc traktuję go jako dobry podkład pod docelowy czerwony. Poza tym jest na nim widać wszystkie paprochy i gluty fabryczne które szybko mogę wyrównać więc już nie będę tracił czasu na jego ściąganie, no chyba że po malowaniu stanie się jakiś dramat. Robiłem tak już wcześniej, wszystko będzie dobrze :P

Nooo z Turasem to jeszcze muszę powalczyć zanim podkład poleci więc klamki to najmniejszy problem jaki na nim został ;) ale dzięki za wskazówkę....

a tak nosek wygląda od spodu

sd0e36.jpg

a tak dyfuzor po wczorajszym psikaniu

2nu7l9v.jpg

a tak przód

15n7rer.jpg

sg3gqg.jpg

no i mni więcy tak to wyszło

2d6v5t5.jpg

qqoia0.jpg

10ojx1d.jpg

no i teraz w podkładzie już mniej więcej widzę że niestety za gruba mi wyszła ta dokładka i łapacz za szeroki więc będę musiał doszlifować jeszcze od dołu z 1-2mm i chyba będzie dobrze. Wiec zostawiam sobie już tą robotę na po weekendzie... :unsure:

jqj8ma.jpg

1949x3.jpg

sb0ca9.jpg

Ciekawe jak wykombinujesz felgi :)

:ph34r:

2uogm12.jpg

#5 Dyzio1988

Dyzio1988
  • Użytkownicy
  • 839 postów

Napisany 15.07.2016, 01:53

Kuwa wiedziałem że na koniec mnie zagnie.Odpowiedź: Dziękuję bez pytań:)

#6 Scorpi

Scorpi
  • Użytkownicy
  • 894 postów

Napisany 15.07.2016, 03:08

Dopracował bym łączenie styrenu z klapą przy ducktail'u w 8er. Reszta odrobinę dopracowania i będzie sztos ;)

#7 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 15.07.2016, 14:00

Kuwa wiedziałem że na koniec mnie zagnie.Odpowiedź: Dziękuję bez pytań :)

No cóż, pudełko zapowiada szał ale fajerwerków nie będzie. Udało mi się wyhaczyć ten zestaw po starej znajomości za niedzwiedzią przysługę ale niestety w rzeczywistości felgi wydają się zbyt małe, jedna jest połamana i ogólnie jakby im czegoś brakowało, ale to już z czasem pokażę co y jak. Generalnie baza dobra żeby zbliżyc się do OTTO  ;)

Dopracował bym łączenie styrenu z klapą przy ducktail'u w 8er. Reszta odrobinę dopracowania i będzie sztos ;)

Oczywiście, wszystko będzie szlifowane, najpierw muszę się skoncentrować na nosku bo nie jestem zadowolony do końca :/

ps. Gratuluje zakupu auta! Jak się sprawuje i jakie serduszko? :)  Znajomi się zawsze mnie pytają jakim cudem przerobiłem tyle tych bawar a nigdy nie miałem e30???  :ph34r:

#8 Majstru

Majstru
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisany 15.07.2016, 22:54

Niezła bawara  ;)

#9 skwarciu21

skwarciu21

Muscle Cars maniak

• Użytkownicy
  • 1999 postów

Napisany 20.07.2016, 08:33

Przedni zderzak w e31 wydaje mi sie za długi w otto jest on zdecydowanie krótszy. Najbardziej chyba czekam na e30  :wub:  Możesz pokazać jak te felgi wyglądają na tym e31? Zamierasz je odlewać może?

1968-dodge-charger-driver-side.jpg

#10 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 23.07.2016, 00:48

Przedni zderzak w e31 wydaje mi sie za długi w otto jest on zdecydowanie krótszy. Najbardziej chyba czekam na e30  :wub:  Możesz pokazać jak te felgi wyglądają na tym e31? Zamierasz je odlewać może?

Nooo jasne, zderzak do poprawki ale już wiem co mu dolega ;) e30 popchnę dalej jak skończę e31 a potem e46 bo najmniej mi z nimi roboty w sumie zostało

Skwarciu felgi tak jak wspomniałem nie są za bogate....

Tak to wygląda na jakiejś wstępnej oponie...

r94eid.jpg

a tu się felga naprawia... może ją uratuję a może spróbuję odlać :ph34r:

oqd5zs.jpg

Generalnie to by się przydało coś takiego..... :(

bmw-750il-tomorrow-never-dies-1-24-scale

a jak się zdenerwuje to pójdę w te stronę :P

2lk9vkj.jpg

#11 Dyzio1988

Dyzio1988
  • Użytkownicy
  • 839 postów

Napisany 23.07.2016, 00:55

017_zpskc4i6bel.jpg

No to e31 jest najlepszym wzorem chyba jak ma wyglądać e31. Ale powiem Ci że słabo z felgami. Jedyne Futury jakie były dostępne w tej skali są za małe względem tych z foto. Przecież nie nadrobisz profilem opony :)

Chyba że rant taki podwójny wiesz..

#12 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 23.07.2016, 01:09

:lol:  hahaha oj już daj spokój z tymi rantami!!! :lol:  Ósema Goryla to nawet CSi nie było, nie ma lustrek, dyfuzora itd ale fakt, sztuka fajna jak na 'zwykłe' 5.0 :ph34r: nie no ja zostaje przy pierwszej koncepcji, bedzie dobrze, ew. rant do tej felgi co mam :lol: 

3M - ajcie sie Panowie...

#13 skwarciu21

skwarciu21

Muscle Cars maniak

• Użytkownicy
  • 1999 postów

Napisany 23.07.2016, 06:11

Wiem, że Hellboy robił i odlewał s37 kieeedyś, teraz niby już nie sprzedaje felgo tylko no własnie niby, bo nie którym jeszcze odlewa. Co do samych kół to patrząc na prześwit w otto, i na odległość koło-nadkole te felgi wydają się ok, fakt może ciut małe ale e31 diecast może się też różnic ciut wielkością od tamki czy revella w plastiku i stąd ten efekt. Jak dla mnie jest ok ;)

1968-dodge-charger-driver-side.jpg

#14 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 23.07.2016, 15:59

No w sumie racja. Nigdy nie miałem revella ani tamki w rękach więc nie mam porównania do schabaka, ale jeśli spoko wygląda na modelu to w takim razie zostaje. W sumie na żywo tez dobrze wygląda tylko bardziej mi chodzi o to ze te felgi nie mają takiego kształtu jak np te na 7 PMA i nie są takie głębokie tylko są takie w sumie płaskie i z małym rantem. O różnicy szerokości przód tył nawet nie wspomne bo jej po prostu nie ma :unsure:

#15 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 18.08.2016, 21:19

Witam! żeby nie było że nic sie nie dzieje, ruszyłem wreszcie 8er ostatnio

Czyli tak jak wspomniałem, najbardziej przeszkadzał mi przód. Tak jak Skwarciu21 zauważył tyle że nie jest za długi ale zbyt gruby, więc musiałem go wypłaszczyć od dołu...

21cx9u9.jpg

Zaznaczyłem docelową grubość....

2gt9jsw.jpg

musiałem wyciąć 'łapacza' :unsure:

fvxnwg.jpg

a tak nowa wersja

setzsk.jpg

jeszcze tylko boczne przetłoczenia przy wlocie i w podkład...

#16 Mariusz94

Mariusz94

V-Maniak

• Użytkownicy
  • 1481 postów

Napisany 18.08.2016, 21:51

No i od razu lepiej, wygląda jakby z fabryki wyszła z body CSI :)

Fajne to Twoje E46, zrobiona z gustem :)

Forum_zmniejszacz_pl_747677.jpg
Życie to sen wariata, ale jak się trochę przyprawi, to zamienia się w kolorową telewizję...

#17 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 23.08.2016, 19:51

Mariusz94 - dzięki, ale e46 1:24 czy 1:1 ;)

Jadę dalej z tematem. Udało się skończyć i dopieścić 'nosek' - jestem z niego zadowolony ufff

2n997x5.jpg

Zmatowiłem wszystkie elementy i przygotowałem do lakierowania całe nadwozie

21njq6o.jpg

2w37zf8.jpg

2lm01nn.jpg

udało się też naprawić felgę .... najjaśniejsza naprawiana, na szczęście nie widać za bardzo - też ufff...

ax1q81.jpg

... i zabrałem się za przednie lampy

24n4g05.jpg

Wiadomo - trochę ubogo wyglądają i wymagają poprawy, przednie klosze wykorzystam później na halogeny ^_^

ht91u8.jpg

#18 Mariusz94

Mariusz94

V-Maniak

• Użytkownicy
  • 1481 postów

Napisany 23.08.2016, 19:54

E46 1:1 :) Na tą w 1:24 czekam, aż skończysz, ale myślę, że lipy nie będzie i również będzie fajna :)

E31 super, widać staranność w szczegółach :)

Forum_zmniejszacz_pl_747677.jpg
Życie to sen wariata, ale jak się trochę przyprawi, to zamienia się w kolorową telewizję...

#19 ///MTechnik

///MTechnik
  • Użytkownicy
  • 509 postów

Napisany 23.08.2016, 20:09

a z tego zbudowałem nowe wkłady - 2 paseczki styrenu, z wyprasek zrobiłem sobie 4 soczewki, 2 mniejsze i 2 większe zewnętrzne i 2 razy wkład długich z plexi kwadracików. Całą wnękę poszerzyłem aby to wszystko się zmieściło i przykryłem cieniutkim kloszem z okienka po czekoladzie :smi1:

10d8dmr.jpg

E46 1:1 :) Na tą w 1:24 czekam, aż skończysz, ale myślę, że lipy nie będzie i również będzie fajna :)

E31 super, widać staranność w szczegółach :)

No dzięki dzięki, a ja tam nic szczególnego nie robiłem, Eibachy i LM'y tylko :)

....a tak wygląda nowa i stara lampa...

xf3ozc.jpg

i obie lampy gotowe...

2uenxmo.jpg

znalazłem jeszcze kierownicę - będzie Mtechnik II :)

vfw9c1.jpg

no i wreszcie się zaczęło - podkład, 1sza i .... 2ga warstwa bazowego:

2z87n6u.jpg

#20 arekczyz3

arekczyz3
  • Użytkownicy
  • 545 postów

Napisany 23.08.2016, 22:37

to pasuje się kolor od BMW 850i. Więc trzeba ładnie samochód  :smi1:

Przepraszam za moje pisownie. Jestem osobą niesłyszących.

Zapraszam na facebooku Arexus 1/24

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników