Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie studia?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#41 dallus

dallus

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25.09.2017, 17:36

Studia powinny być zgodne z zainteresowaniami. Nie wiem, dlaczego ludzie tego nie rozumieją. Niemniej, każda osoba ma prawo do podejmowania własnych decyzji. Nawet, jeżeli te decyzje nie są najlepsze. Jak ktoś chce sobie szkodzić, proszę bardzo.

#42 ramba33

ramba33

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • SkądWarszawka
  • Auto:Toyota Corolla 1.6
  • Skuter/motor:Junak 07
  • Zawód:Nauczyciel

Napisany 27.09.2017, 22:49

Moim zdaniem najlepszy zawód w dzisiejszych czasach, to lekarz. Najlepiej ginekolog, bo oni sporo zarabiają prywatnie. Mój znajomy, co miesiąc wrzuca u mnie ok 50k do ulokowania (pracuję w banku).

#43 krzewyozdobne

krzewyozdobne

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29.09.2017, 10:59

Ja również uważam, że studia humanistyczne są bez sensu. Może nie tyle bez sensu co po prostu nie oplaca się ich kończyc ze względu na brak perspektyw po ich ukończeniu.

#44 Interes

Interes

Początkujący kierowca

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05.10.2017, 13:44

Dokłądnie. Pewnie,że polecane są studia techniczne. Ale po pierwsze nie każdy się tym interesuje. Po drugie nie każdy ma do tego predyspozycje. A studiować coś co zupełnie nas nie interesuje i nie kręci to raczej nie halo. NIe ma niczego gorszego chyba niż robienie czegoś czego nie lubimy.

Ze swojej strony proponowałbym inwestować w dwie rzeczy:

1. W umiejętności interpersonalne, pracę w zespole. Szczególnie jeśli chcemy znaleźć zatrudnienie w jakimś korpo.

2. W znajomość języków. Najlepiej angielskiego, ale nie w stopniu podstawowym, ale w stopniu bardzo dobrym. Jest to ważne, w wielu firmach zwracają na to uwagę i jeśli znamy język możemy znaleźć o wiele lepsze zatrudnienie. Tak więc warto jest się doszkalać, ewentualnie zapisać się na kurs w szkole językowej. 

#45 pawel.ka

pawel.ka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • SkądWarszawa
  • Auto:Ford Mondeo
  • Skuter/motor:Ford Mondeo 2011 2.0 Diesiel
  • Zawód:pracownik biurowy

Napisany 09.10.2017, 00:44

Inżynierskie :D Budowlanka, mechanika, elektrotechnika. Teraz jest mega deficyt inżynierów

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników