Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód nowy, czy używany?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
51 odpowiedzi na ten temat

#41 poomi

poomi

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16.08.2017, 21:33

Mi się wydaje, że używany jest lepszy :) Nie ma co niepotrzebnie przepłacać ;) I warto w tym celu skorzystać z jakiegoś skupu aut, np. https://skupaut.com/skup-aut/

#42 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?
  • Auto:ALLTRACK

Napisany 18.08.2017, 07:26

lepszy to raczej na pewno nie jest, może być tańszy, może też być osiągalny ale jakim cudem może być lepszy ?

Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#43 Erwin

Erwin

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05.09.2017, 13:07

Zdecydowanie używany...nowy juz wyjeżdżając z salonu traci sporą wartość. Wystarczy porównać ceny np. samochodów rocznych czy dwuletnich z tymi z salonu:)

#44 TwojeOleje_pl

TwojeOleje_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08.09.2017, 10:38

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy i jestem zdania, że chyba każdy z nas chciałby mieć nowy samochód, niestety nie każdego na to stać bo ceny mówią same za siebie. Kupując nowe auto masz przynajmniej spokój z serwisem przez kilka lat.

#45 ManiekMamuciManiak

ManiekMamuciManiak

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11.09.2017, 16:10

Właśnie najlepiej skorzystać z takiej dobrej oferty na używane samochody. Ja osobiście lubię sprawdzać aukcje samochodów poleasingowych, bo niektóre auta wystawione są świetne. Kilkuletni samochód z udokumentowanym stanem technicznym, przebiegiem itp. Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać w niektórych przypadkach nad nowymi autami tylko brać właśnie poleasingowe.

Edytowany przez v-ride, 12.09.2017, 09:09.
SPAM

#46 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 12.09.2017, 09:08

Sam używam auta leasingowe, wiem że nie są one takie super jak się uważa, zazwyczaj są mocno eksploatowane, ponadto słabo wyposażone (nie mówię o moim w tym wypadku). To że po leasingowe nie oznacza że bezpieczne, podlega tak samo weryfikacji jak każdy inny samochód używany.  

Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#47 Ajlar

Ajlar

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14.09.2017, 22:02

Hej, a co sadzisz o uzywanych autach, ale takich 1-2 letnich, sprzedawanych w salonie? Np z tego co kojarze to Bawaria Motors BMW maja taka oferte? Udokumentowany przebieg, pewny serwis, auto praktycznie nowe - a cena nizsza niz za nowe auto? Sa tam auta, ktore maja po kilkanascie/dziesiat tysiecy km najechane przez ten okres? A inne salony takze maja takie opcje? Cos mi sie jeszcze obilo o 'oczy', ze rowniez Mini mozna kupic w ich salonie uzywane?

#48 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 18.09.2017, 10:29

Kolego nie ma czegoś takiego jak auta sprawdzone. Dlaczego uważasz że są one takie wiarygodne, bo to serwis je sprzedaje ? A czy ten serwis robi coś charytatywnie. Nie , Serwis ma zarabiać kasę więc i na tych autach zarabiają. Ich podochodzenie jest tak samo zagadką jak i w każdym innym przypadku. Więc moim zdaniem można na to zerkną , ale i tak należy każdy pojazd weryfikować a nie ślepo wierzyć tylko dlatego że nad drzwiami jest napis BMW.

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#49 dallus

dallus

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25.09.2017, 17:43

Wszystko zależy od samochodu. W jednych przypadkach lepszy jest nowy a w innych używany. Co za tym idzie - liczą się szczegóły. Cóż mogę powiedzieć więcej?

#50 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 26.09.2017, 07:22

Proszę zdradź mi ten przypadek w którym używany jest lepszy od tego nowego w identycznej konfiguracji, bo jakoś tego nie widzę.

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#51 Avde_pl

Avde_pl

Zaawansowany kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03.10.2017, 12:32

No jeżeli mamy tak zestawiać temat, to nowy model z salonu zawsze wyjdzie lepiej, to święta prawda. To na co się zdecydujesz zależy od Twoich finansów, jeśli masz możliwość kupna nowego auta to długo bym się nie zastanawiał.

#52 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 06.10.2017, 08:17

KROPKA i zamykam bo nic nowego nie wymyślimy

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników