Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla rodziny - jaki?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 tatiana16

tatiana16

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27.01.2017, 15:48

Jaki waszym zdaniem samochód najbardziej nadaje się dla kilkuosobowej rodziny? - taki ze średniej półki cenowej.

#2 gajuszz87

gajuszz87

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30.01.2017, 12:23

Zależy dla jakiej rodziny, dla mniejszej proponuję Opla Meriva (to 5-osobowy minivan), ale dla większej Renault Talisman Grandtour (to z kolei 7-osobowe kombi). Przy wyborze radze kierować się przestronnością wnętrza i pojemnością bagażnika. Do takiego auta potrzebne są też odpowiednie akcesoria, dość przydatne są np. organizery, czy torby samochodowe na wymiar - sprawdź dedykowane torby marki Kjust, idealnie mieszczą się w bagażniku, w czasie rodzinnej podróży są bardzo przydatne.

#3 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?
  • Auto:ALLTRACK

Napisany 01.02.2017, 14:07

Co za fajne pytanie: kilkuosobowej (to rodzina od 2-9 osóB) no i jeszcze "średnia półka cenowa" to już określenie które można zrozumieć w zakresie od 500 zł - 500.000 zł ( a szejkowie pewnie więcej) .

Więc skoro tobie się nie chce sprecyzować swoich potrzeb oraz możliwości to mi się nie chce odpisywać................................ aj za późno.

Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#4 krystian80

krystian80

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów
  • Auto:Skoda Octavia
  • Zawód:ratownik medyczny

Napisany 01.02.2017, 15:55

Myślę, że np Skoda Octavia jest okej przez koszty eksploatacji i dużo się do niej zmieści ;) uwierzcie mi... dużo :D

#5 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 02.02.2017, 10:05

Fabia kombi też jest rodzinna ;)

Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#6 krystian80

krystian80

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02.02.2017, 11:30

Fabie ma akurat mój ojciec i raczej też jest zadowolony :P choć już nie służy mu jak rodzinny z uwagi na to że wszyscy już wylecieli z gniazda ;)

#7 Szczodry

Szczodry

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów
  • SkądPoznań
  • Auto:Ford Mondeo
  • Zawód:własna firma

Napisany 02.02.2017, 13:59

Mój brat ma Toyote Rav4 III. Z tego co wiem mieści się dwójka dzieci, żona i pies ;P Założył dodatkowo instalacje gazową i jeździ sobie na spokojnie po całej Polsce na wakacje z rodziną :) 

#8 Disla_pl

Disla_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09.02.2017, 14:36

Samochód rodzinny to przede wszystkim taki, który ma pojemny bagażnik, tak aby móc bez problemu wszystko spokojnie pomieścić, więc w grę wchodzi rzecz jasna nadwozie kombi,a co do marki czy konkretnego modelu to wszystko jest kwestią budżetu jaki posiadamy na zakup auta.

#9 Tomasz96

Tomasz96

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23.02.2017, 11:02

Moje ulubione teksty :D Kilkuosobowa rodzina i średnia półka cenowa. Dla mnie fajnym samochodem rodzinnym jest taki Tacuma https://samochody.io...many-wmm0asgjk4 ale każdy ma swoje standardy. Najlepiej po prostu napisz, czego oczekujesz po takim samochodzie.

#10 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 23.02.2017, 14:15

nie wsiadł bym do tej Tacumy choć byś mi ją dał za darmo ;)

no offence, ale jak bym sie rozpędził dowlonym (normalnym) autem i przylał czołowo w ścianę, to co by z tego zostało i tak by wyglądało o niebo lepiej niż to Dajewooo.

No ale w smie tak jak piszesz, każdy ma swoje standardy

Moje ulubione teksty :D Kilkuosobowa rodzina i średnia półka cenowa. Dla mnie fajnym samochodem rodzinnym jest taki Tacuma https://samochody.io...many-wmm0asgjk4 ale każdy ma swoje standardy. Najlepiej po prostu napisz, czego oczekujesz po takim samochodzie.

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#11 OponyTurbo_pl

OponyTurbo_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06.03.2017, 14:19

Tacuma jest okej, aczkolwiek można wybrać zdecydowanie lepszy samochód, poczekajmy aż autor określi budżet i wtedy doradzimy coś konkretnego. Pojemny kombi to także Skoda Octavia z dobrym benzyniakiem 2.0 lub 1.8T dla tych którym zależy na osiągach.

#12 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 07.03.2017, 09:28

obawiam się że tatiana już sobie odpuściła ;)

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

#13 krystian80

krystian80

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07.03.2017, 15:24

Może odpuściła z założeniem rodziny ;)

#14 Ajlar

Ajlar

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07.03.2017, 16:39

Albo juz urodzila i nie ma czasu na czytanie forum?:)

Ja sama mam Mazde 6 kombi - fajne auto, chociaz juz ma swoje 13 lat, ale w stanie bardzo dobrym jest - i bym polecila chetnie kazdemu. Jesli chodzi o auta rodzinne - to wg mnie tylko kombi (mozna napakowac na wycieczke wszystko, nawet kanape:P). Na https://imoto.zone/  jest fajne porownanie aut kombi: https://imoto.zone/M...em-do-20-tys-zl - mam tam konto:) - moze akurat cos z tego wybierze autorka tego tematu?

#15 krystian80

krystian80

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09.03.2017, 16:29

Nie wiemy jaki budżet, ale jak dla mnie taka Skoda Kombi to fajna opcja https://www.piamarke...tavia-2013/715/
Budżet to ważna rzecz zawsze ;)

#16 SpaCar_pl

SpaCar_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17.03.2017, 08:56

Zarówno Mazda 6 w nadwoziu kombi jak i Skoda Octavia to bardzo dobre propozycja na samochód rodzinny, duża pojemność bagażnika, sporo miejsca dla pasażerów z tyłu i przyzwoity komfort jazdy. Należy jedynie wybrać sensowne silniki, w Mazdzie będzie to 2.0 147km benzyna, w Octavii polecam I generację i silnik 1.8T.

#17 Refus30

Refus30

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28.03.2017, 17:44

Myślę, że bardzo fajną opcją jeśli chodzi o samochód rodzinny może być Renault Scenic :) Wygląda bardzo fajnie i myślę, że da radę jeśli chodzi o każdy wypad za miasto czy na wakacje. Mi bardzo podoba się jego linia.. Zresztą te nowe samochody są coraz piękniejsze :) 

nouveau-renault-scenic-jfa.jpg.ximg.l_6_

#18 Avde_pl

Avde_pl

Zaawansowany kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09.05.2017, 11:25

Faktyczne najnowszy Scenic prezentuje się pięknie i jest typowym samochodem rodzinnym z dużym bagażnikiem,podobnie jak Citroen Grand Picasso. Nie wiem jaki budżet dokładnie posiadasz,ale z aut o nadwoziu kombi bardzo dobrze sprawdzi się też Citroen C5 z wygodnym hydrozawieszeniem.

#19 Refus30

Refus30

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28.09.2017, 00:46

Ostatnio w oko wpadła mi Dacia Duster. Co sądzicie o tym samochodzie? Najbardziej podobają mi się w nim dwie rzeczy – kapitalny wygląd i cena. Przeglądam sobie informacje na stronce https://www.dacia.pl/ ale chciałbym też poczytać jakieś niezależne opinie. Czy macie jakieś wyrobione zdanie na temat tego modelu? Czy jest bezawaryjny? 

#20 v-ride

v-ride

??????????

• Moderator
  • 4177 postów
  • Skądjesteś ?

Napisany 28.09.2017, 07:12

jesteś jedynym człowiekiem którego znam , któremu podoba się Dacia Duster.

Choć zaraz........................ tak naprawdę to ciebie nie znam ;)

Dodany obrazek

M.F.G
Ryba

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników