Skocz do zawartości

Zdjęcie

Auto strzela z wydechu

wydech LPG

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Blakeurjs

Blakeurjs

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Auto:Opel Vectra

Napisany 12.07.2017, 18:16

Witam.

Ostanio moja Vectra B zaczęla mocno strzelać w wydech po zejsciu z wyżyszych obrotów. Po takim strzale auto przełacza sie z LPG na PB. Po chwili znowu wskakuje LPG. Nie wiem co jest przyczyną... Coś z instalacją czy z układem wydechowym ?

#2 Salko_pl

Salko_pl

Początkujący kierowca

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28.07.2017, 09:27

Warto zacząć od sprawdzenia instalacji lpg i podjechać do gazownika aby ją przejrzał, ewentualnie wyregulował, bo z perspektywy forum nikt nie stwierdzi niczego więcej i nie pomoże. Druga kwestia to sam układ wydechowy, patrzyłeś może czy jest skorodowany?

#3 Sylwester Pawlak

Sylwester Pawlak

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04.08.2017, 09:28

miałem problemy z układem wydechowym nie mogłem sobie sam z nim poradzić, no wiecie przed blokiem nie wszystko da się zrobić a garażu nie mam, dlatego pojechałem do Euromaster, Ogarnęli sprawę, wyjaśnili mi w czym był problem i zapłaciłem nie dużo w stosunku do tego co trzeba było zrobić

#4 TwojeOleje_pl

TwojeOleje_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08.09.2017, 10:44

Tak jak słusznie pisze Przedmówca- udaj się do serwisu lpg aby w pierwszej kolejności sprawdzili instalację i wyregulowali ją. No i pozostaje kwestia stanu układu wydechowego, być może zjada go już korozja.

#5 Jędrek43

Jędrek43

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12.09.2017, 12:29

Dokladnie. Z instalacja gazowa nie ma ma zartow wiec trzeba to sprawdzic jak najszybciej. Mnie swego czasu tez mocno strzelalo w gazniku z tym ze chodzi tutaj o merca oczywiscie nie w gazie ale jak sie okazalo po wizycie w serwisie na daimlera w wawie - winne bylo tutaj paliwo. Natrafilem na cos mocno chrzczonego ale na szczescie szybko zorientowalem sie ze jest cos nie halo i auto nie ucierpialo. 

#6 roffoune

roffoune

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • SkądGniezno
  • Auto:BMW e46
  • Skuter/motor:Yamaha R1
  • Zawód:Prawnik

Napisany 21.09.2017, 14:40

Witam.

Ostanio moja Vectra B zaczęla mocno strzelać w wydech po zejsciu z wyżyszych obrotów. Po takim strzale auto przełacza sie z LPG na PB. Po chwili znowu wskakuje LPG. Nie wiem co jest przyczyną... Coś z instalacją czy z układem wydechowym ?

jak się rozwiązał problem ze strzałami?

#7 Avde_pl

Avde_pl

Zaawansowany kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03.10.2017, 12:52

Problem pewnie leży w instalacji, możesz to sprawdzić i nie załączać jej, wtedy zobaczysz jak pracuje na benzynie, plus do tego dochodzi korozja całego wydechu i tłumika. To też trzeba sprawdzić.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników