Skocz do zawartości

Zdjęcie

Auto strzela z wydechu

wydech LPG

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Blakeurjs

Blakeurjs

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Auto:Opel Vectra

Napisany 12.07.2017, 18:16

Witam.

Ostanio moja Vectra B zaczęla mocno strzelać w wydech po zejsciu z wyżyszych obrotów. Po takim strzale auto przełacza sie z LPG na PB. Po chwili znowu wskakuje LPG. Nie wiem co jest przyczyną... Coś z instalacją czy z układem wydechowym ?

#2 Salko_pl

Salko_pl

Początkujący kierowca

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28.07.2017, 09:27

Warto zacząć od sprawdzenia instalacji lpg i podjechać do gazownika aby ją przejrzał, ewentualnie wyregulował, bo z perspektywy forum nikt nie stwierdzi niczego więcej i nie pomoże. Druga kwestia to sam układ wydechowy, patrzyłeś może czy jest skorodowany?

#3 Sylwester Pawlak

Sylwester Pawlak

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04.08.2017, 09:28

miałem problemy z układem wydechowym nie mogłem sobie sam z nim poradzić, no wiecie przed blokiem nie wszystko da się zrobić a garażu nie mam, dlatego pojechałem do Euromaster, Ogarnęli sprawę, wyjaśnili mi w czym był problem i zapłaciłem nie dużo w stosunku do tego co trzeba było zrobić

#4 TwojeOleje_pl

TwojeOleje_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08.09.2017, 10:44

Tak jak słusznie pisze Przedmówca- udaj się do serwisu lpg aby w pierwszej kolejności sprawdzili instalację i wyregulowali ją. No i pozostaje kwestia stanu układu wydechowego, być może zjada go już korozja.

#5 Jędrek43

Jędrek43

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12.09.2017, 12:29

Dokladnie. Z instalacja gazowa nie ma ma zartow wiec trzeba to sprawdzic jak najszybciej. Mnie swego czasu tez mocno strzelalo w gazniku z tym ze chodzi tutaj o merca oczywiscie nie w gazie ale jak sie okazalo po wizycie w serwisie na daimlera w wawie - winne bylo tutaj paliwo. Natrafilem na cos mocno chrzczonego ale na szczescie szybko zorientowalem sie ze jest cos nie halo i auto nie ucierpialo. 

#6 roffoune

roffoune

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • SkądGniezno
  • Auto:BMW e46
  • Skuter/motor:Yamaha R1
  • Zawód:Prawnik

Napisany 21.09.2017, 14:40

Witam.

Ostanio moja Vectra B zaczęla mocno strzelać w wydech po zejsciu z wyżyszych obrotów. Po takim strzale auto przełacza sie z LPG na PB. Po chwili znowu wskakuje LPG. Nie wiem co jest przyczyną... Coś z instalacją czy z układem wydechowym ?

jak się rozwiązał problem ze strzałami?

#7 Avde_pl

Avde_pl

Zaawansowany kierowca

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 225 postów

Napisany 03.10.2017, 12:52

Problem pewnie leży w instalacji, możesz to sprawdzić i nie załączać jej, wtedy zobaczysz jak pracuje na benzynie, plus do tego dochodzi korozja całego wydechu i tłumika. To też trzeba sprawdzić.

#8 pawel.ka

pawel.ka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów
  • SkądWarszawa
  • Auto:Ford Mondeo
  • Skuter/motor:Ford Mondeo 2011 2.0 Diesiel
  • Zawód:pracownik biurowy

Napisany 09.12.2017, 02:39

A może wina przewodów, świec lub cewki ? NIekoniecznie to musi być wina tłumika. Po pierwsze jedź do gazownika niech Ci wszystko sprawdzi, może musi trochę przykręcić mieszanki. Poza tym jak kolega wyżej zauważa nie piszesz jak działa na benzynie.

#9 Bestoils_pl

Bestoils_pl

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18.12.2017, 11:11

Podstawowa sprawa to wizyta u gazownika aby wykluczyć iż przyczyną jest instalacja lpg, do tego zacznij. Cewki i przewody także sprawdzałeś?

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników