Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze wspomaganiem kierownicy Vito.

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Jerzy2266

Jerzy2266

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • SkądPomiechówek
  • Auto:Mercedes Vito 110D

Napisany 23.12.2007, 13:18

Dzięki kolego o zabawnym imieniu.Nie pomyślałem o tym przegubie.Ma to sens,napewno zrobie mu kompu kpmpu w wd40 i popukam jak przystało.O efektach pozwole sobie napisać na forum.Zrobie to jutro. Swoją drogą troche mi kopara opadła jak mi sie to stało,bo mam go 6 tygodni a po dwóch tygodnia eksploatacji tego merca rozleciała mi się skrzynia biegów i gdyby z tym wspomaganiem było coś poważnego to sprzedał bym drania bez wachania.POZDRAWIAM i ŻYCZE SPOKOJNYCH ŚWiąt. [size=9:][ Dodano: 24-12-2007, 9:31 ][/size:]Wszystkim wszem i wobec to co napisał kolega o przegubie to był strzał w 10-ke.Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.Od dziś moje Vito znowu pomyka jak potrzeba.Pozdrawiam.
Jerzy2266

#2 dziadparyski

dziadparyski

Kamikazee

• Moderator
  • 4234 postów

Napisany 22.12.2007, 23:40

W tem Vito. To wleź pan pod spód, abo zdejmij lewe koło. Tamże pomiedzy przekładnią a kolumna kierownicy przegub krzyżakowy sie znajduje. Docelowo nalezy go wraz z krótkim wałkiem wymienić. Ale można polać to WD40 pukając lekko przez przedłużkę. Jednakżę ten sposób bez udziału doświadczonego mechanika jest nieprofesionalny i może doprowadzic do wypadku podczas jazdy....i w ogóle mimo iz przynosi pożadany rezultat, nie nalezy tego robić, nalezy wymienic (jak już wspomniałem?) Przegub ten na wałku pośrednim kolumny kierowniczej, wystawiony na błocko rdzewieje, dzięki stopniowo dostającej sie do niego wilgoci.

#3 Jerzy2266

Jerzy2266

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • SkądPomiechówek
  • Auto:Mercedes Vito 110D

Napisany 22.12.2007, 22:47

Witam wszyskich.Może ktoś mi podpowie gdzie szukać przyczyny.Mam Vito 110D było ok i nagle super działające wspomaganie kierownicy zaczęło szwankować.Podczas kręcenia kierownicą są momenty kiedy kierownica stawia opór.ok 50 stopni w prawo i tak samo w lewo tylko w tych dwóch punktach.Wymieniłem olej w układzie wspomagania ale nie pomogło.Myśle że im jest zimniej tym bardziej się przycina.Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.Odczucie jest takie jakby przez moment nie było wspomagania.
Jerzy2266

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników